Zamknij

Ten element na ślubie miały królowa, Diana i Kate. To tradycja w rodzinie królewskiej

14.12.2020 10:36

Śluby w rodzinie królewskiej bywają wymagające dla panien młodych. O tym elemencie swojego stroju nie może zapomnieć żadna z nich.

Księżna Kate w sukni ślubnej i z bukietem ślubnym z mirtem i książę William w mundurze wychodzą z kościoła po swoim ślubie
fot. AFP/EAST NEWS

Przygotowania do ślubu łączą się z zapoznaniem narzeczonych z wieloma informacjami. Co trzeba mieć przy sobie podczas ceremonii, żeby później nie było pecha w małżeństwie? To tylko jedna z tych kwestii, które spędzają sen z powiek wielu przyszłym pannom młodym. Zwłaszcza tym z rodziny królewskiej. One bowiem mają nie lada wyzwanie i muszą wziąć ślub na oczach całego świata. Okazuje się, że w rodzinie królewskiej od lat obowiązuje jedna tradycja dotycząca stroju panny młodej. Dostosowały się do niej królowa Elżbieta, księżna Diana, a nawet księżna Kate.

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

Ślub w rodzinie królewskiej: obowiązkowy element stroju panny młodej

Tradycja ta dotyczy stroju ślubnego panny młodej, a dokładnie jej... bukietu.

Okazuje się, że w wiązance ślubnej każdej "królewskiej panny młodej" powinien znajdować się mirt. 

Mirt zwyczajny to biały kwiat, który od lat uzupełnia bukiety panien młodych. Jest symbolem zaufania i po raz pierwszy pojawił się na ślubie królowej Wiktorii. Monarchini otrzymała go od swojego ukochanego, księcia Alberta, który odkrył tę nietypową roślinę właśnie dla niej. Od tego momentu mirt stał się elementem tradycyjnym królewskich ślubów w Wielkiej Brytanii.

W swoim bukiecie miały go także królowa Elżbiety, księżna Diana, a nawet księżna Kate, choć jej ślub odbył się stosunkowo niedawno, bowiem w 2011 roku. Każda z nich wierzyła jednak w to, że mirt przyniesie im szczęście w małżeństwie.

Zobacz także: Diana cierpiała podczas ślubu i to nie przez Karola. Nie uwierzycie, co się stało

Obowiązkowy element stroju panny młodej 

Nie tylko w rodzinie królewskiej obowiązują przesądy ślubne, w które wierzą przyszli małżonkowie. Również w naszej polskiej tradycji istnieją elementy obowiązkowe każdej panny młodej. Przedstawiamy te najciekawsze, a jednocześnie najpopularniejsze. 

Każda kobieta na swoim ślubie powinna mieć buty z zakrytymi palcami, żeby uchronić małżeństwo przed nieszczęściem. Musi też założyć na siebie:

  • coś białego - symbol niewinności,
  • coś niebieskiego - symbol wierności przyszłego męża, 
  • coś starego - symbol więzi z rodziną, 
  • coś pożyczonego - ma zapewnić wsparcie bliskich po ślubie, 
  • coś nowego - ma zapewnić dobrobyt w małżeństwie. 

Zobacz także: Nietypowe tradycje ślubne z całego świata. Spacer po "dywanie z gości" to dopiero początek

loader

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.