Zamknij

Ślub w rodzinie królewskiej. Panna młoda postawiła na suknię w stylu księżnej Diany

06.09.2021 11:33
Ślub w rodzinie królewskiej. Księżniczka miała suknię w stylu Diany
fot. People Picture / SplashNews.com/East News

Śluby gwiazd zawsze budzą olbrzymie emocje. Zwłaszcza gdy są to ceremonie rodziny królewskiej. Ta księżniczka postawiła na kreację w stylu Diany.

Najpopularniejszą rodziną królewską na świecie są oczywiście Windsorowie władający Wielką Brytanią. Istnieją jednak również inne księstwa, które także mają monarchów. Jednym z nich jest Liechtenstein. Tamtejsza rodzina królewska cieszy się mniejszą popularnością na świecie, ale w swoim kraju wzbudza olbrzymie emocje. Ostatnio media obiegła informacja o ślubie księżniczki Liechtensteinu. Maria Anunciata poślubiła swojego ukochanego Emanuele'a Musiniego, a jej suknia przypominała weselną kreację księżnej Diany. 

Zobacz także:  Wybrano najpiękniejszą kobietę w rodzinie królewskiej. Nie jest nią Kate ani Meghan

Ślub w rodzinie królewskiej. Księżniczka miała suknię w stylu Diany

4 września 2021 roku na ślubnym kobiercu stanęli księżniczka Maria Anunciata oraz jej wybranek Emanuele Musini. Nic więc dziwnego, że oczy ludzi na całym świecie tego dnia były zwrócone w kierunku Liechtensteinu.

Był to drugi ślub pary. Pierwszy - cywilny - miał miejsce 26 czerwca 2021 roku. Ze względu na pandemię zakochani dopiero teraz mogli stanąć przy ołtarzu, żeby w gronie gości złożyć przysięgę przed Bogiem. 

Ceremonia odbyła się w kościele w Wiedniu. Z tej okazji Maria Anunciata postawiła na jedwabną suknię na kole. Do tego miała bufiaste rękawy. Jej kreacja przypominała suknię ślubną księżnej Diany. Żona Karola w swoim modelu miała jednak obszerniejszą spódnicę i długi rękaw.

Do sukni księżniczka dobrała królewską tiarę oraz krótki welon wykończony koronką. Jej mąż miał na sobie natomiast klasyczny frak z jasną kamizelką, czarną marynarką i spodniami w paski. 

Zobaczcie, jak zaprezentowała się para młoda. 

Zobacz także:  Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała. Wszystko przez ten szczegół

Suknia ślubna księżniczki Marii Anunciaty
fot.

People Picture / SplashNews.com/East News

Suknia ślubna księżnej Diany
fot.

HUSSEIN ANWAR/SIPA/EAST NEWS

Kim jest księżniczka Maria Anunciata? 

Księżniczka Maria Anunciata jest córką księżniczki Margarethy z Luksemburga oraz księcia Mikołaja z Liechtensteinu. Książę jest młodszym bratem obecnie panującego księcia Liechtensteinu, Hansa Adama II. 

Maria Anunciata nie jest zatem pretendentką do tronu. Stara się robić indywidualną karierę w dziedzinie sztuki. Pracowała m.in. dla paryskiego wydawnictwa artystycznego Cahier d'Art. Jej mąż jest natomiast współzałożycielem i prezesem firmy Pilo Health.

Zobacz także:  To zachowanie Williama doprowadza Kate do szału. "Nawet przyszły król ma złe nawyki"

Ślub księżniczki Marii Anunciaty
fot.

People Picture / SplashNews.com/East News