Zamknij

Ślub w rodzinie królewskiej. Księżniczka miała na sobie oryginalną, haftowaną suknię

27.09.2021 09:20
Ślub w rodzinie królewskiej. Haftowana suknia księżniczki zachwyciła wszystkich
fot. People Picture/SplashNews.com/East News

Wesele w rodzinie królewskiej zawsze wzbudza ogromne emocje. Tym razem na ślubnym kobiercu stanęła księżniczka Liechtensteinu - Marie-Astrid.

Brytyjska rodzina królewska jest absolutnym numerem jeden pod względem popularności na całym świecie. Nie tylko ona jednak wzbudza ogromne emocje. Okazuje się, że są też inne europejskie monarchie, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Wśród nich prym z pewnością wiedzie ród Liechtensteinów, który władzę w Księstwie Liechtensteinu sprawuje od XVIII wieku. Aktualnie panującym księciem jest Adam II, którego brat, książę Mikołaj, właśnie wydał za mąż drugą córkę. 

Zobacz także:  Ślub w rodzinie królewskiej. Panna młoda postawiła na suknię w stylu księżnej Diany

Ślub w rodzinie królewskiej. Haftowana suknia księżniczki zachwyciła wszystkich

Księżniczka Marie-Astrid z Liechtensteinu poślubiła w miniony weekend swojego ukochanego Ralpha Worthingtona. Dzięki temu oczy ludzi na całym świecie ponownie były skierowane w stronę księstwa. Zaledwie 3 tygodnie temu za mąż wyszła bowiem rodzona siostra księżniczki - Maria Anunciata. 

Tym razem ceremonia odbyła się poza granicami księstwa. Ślub księżniczki Marie-Astried miał bowiem miejsce we włoskiej miejscowości Orbetello. Zabytkowy kościół w kolorze kości słoniowej przyozdobiony był białymi kwiatami, które znalazły się także w bukiecie panny młodej. Dookoła można było zauważyć budynki w piaskowym kolorze, typowe dla włoskich miasteczek. Po drugiej stronie rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok.

Do ołtarza pannę młodą poprowadził ojciec - książę Mikołaj. Największe wrażenie na zebranych zrobiła jednak jej suknia. Kreacja księżniczki była bowiem haftowana. Była delikatnie zsunięta z ramion i miała modny dekolt w literę V. Do sukni przyczepiony był też tren. Marie-Astried dobrała do tego długi welon, który został przymocowany do XIX-wiecznej tiary królewskiej. Jej mąż natomiast postawił na frak ze spodniami w paski i białą kamizelkę. 

Zobacz także:  Suknia ślubna Diany miała pewien mankament. Na to powinna uważać każda panna młoda

Ślub księżniczki Marie-Astrid z Liechtensteinu
fot.

Frank Rollitz/Schneider-P/SIPA/SIPA/East News

Ślub księżniczki Marie-Astrid z Liechtensteinu
fot.

Frank Rollitz/Schneider-P/SIPA/SIPA/East News

Marie-Astrid z Liechtensteinu - kim jest?

Księżniczka Marie-Astrid jest młodszą córką księżniczki Margarethy z Luksemburga oraz księcia Mikołaja z Liechtensteinu, a jednocześnie jedną z czwórki ich dzieci. Książę Mikołaj natomiast jest młodszym bratem obecnie panującego księcia Liechtensteinu - Adama II. 

Zobacz także:  Wybrano najpiękniejszą kobietę w rodzinie królewskiej. Nie jest nią Kate ani Meghan