Zamknij

Atrakcje weselne, o których jeszcze nie słyszeliście. Dzięki nim zaskoczycie gości

08.03.2021 14:39
Para młoda jedzie ozdobionym samochodem na swoje wesele
fot. Shutterstock

Tradycyjne oczepiny i atrakcje w stylu zimnych ogni to już przeżytek. W tym roku warto zaskoczyć gości czymś oryginalnym.

Wesele to impreza, na której wszelkiego rodzaju atrakcje są mile widziane. Warto jednak zadbać o takie zabawy, które nie będą żenujące dla naszych gości lub też nie przyniosą im wstydu. Niestety większość konkursów weselnych właśnie na tym polega i z tego znane stały się oczepiny, które są jedną ze staropolskich tradycji. Oprócz tego pary młode często decydują się na dodatkowe atrakcje na weselu typu występ barmana lub wiejski stół. W tym roku od tego odchodzimy. Warto postawić na oryginalne atrakcje, którymi zaskoczycie i zachwycicie swoich gości.

Zobacz także: Te trendy ślubne nie będą modne w 2021 roku. Lepiej zrezygnuj z nich na swoim weselu

Ślub trendy 2021: atrakcje na wesele, które zachwycą gości

Każdego roku, gdy zbliża się sezon, pojawiają się różne trendy ślubne, które zapewne będą królowały na weselach. Warto jednak postawić na coś oryginalnego, czego nasi goście nie spotkają na innych przyjęciach tego typu.

Przedstawiamy TOP 5 pomysłów na atrakcje weselne inne niż wszystkie. 

1. Brokat zamiast ryżu

"Jeszcze ryżem sypną na szczęście" - śpiewał zespół 2Plus1. Sypanie ryżem lub monetami w stronę pary młodej jest wieloletnią tradycją, ale oczywiście już oklepaną. Jeżeli zatem chcecie postawić na coś oryginalnego, zdecydujcie się na brokat. Poproście swoich gości, żeby właśnie nim was obsypali. Dobrze sprawdzą się także bańki mydlane. Zwłaszcza wtedy, gdy zapraszacie na wesele gromadkę dzieci.

2. Kolorowy proszek zamiast zimnych ogni

Fajerwerki już dawno nie są modne, w dodatku nie warto ich puszczać, żeby nie stresować naszych czworonożnych podopiecznych. Od kilku sezonów absolutnym hitem były za to zimne ognie. Dziś odchodzą do przeszłości, bowiem teraz na weselach będzie można zobaczyć prawdziwy festiwal kolorów. To właśnie wszelkiego rodzaju race dymne oraz barwne proszki będą hitem na zdjęciach ślubnych. Uważajcie tylko podczas ich puszczania, żeby nie zabrudzić sukni i garnituru. 

Zobacz także: Te kolory będą królowały na ślubach i weselach w 2021 roku. TOP 6 najmodniejszych

3. Wieża szampana

Zazwyczaj na przyjęciach weselnych goście na powitanie otrzymują szampana. Roznoszą go kelnerzy lub stoi po prostu na stoliku, z którego można brać kieliszki wypełnione trunkiem. Warto urozmaicić tę wystawę i poprosić właścicieli sali o przygotowanie wieży z kieliszków. Dzięki temu dodacie swojemu przyjęciu efektu glamour

4. Słodka ściana

Słodki stół także odchodzi do przeszłości. Teraz modne będą przejrzyste ściany z elegancko poukładanymi na nich deserkami i ciastkami. Oczywiście nie w każdej sali weselnej można sobie na coś takiego pozwolić. Jeżeli tylko macie taką możliwość, koniecznie ją wykorzystajcie. 

5. Personalizowane drinki i przekąski

Na koniec coś, co powinno mieć miejsce na każdym weselu. W końcu to młoda para jest najważniejsza tego dnia. Dlatego warto, żeby drinki nosiły wasze imiona, a przekąski kojarzyły się np. z waszymi ulubionymi miejscami. To będzie prawdziwa atrakcja dla waszych gości i na pewno przez kolejne lata będą ją miło wspominać. 

Zobacz także: Dekoracje na ślub i wesele 2021. TOP 4 najmodniejsze inspiracje na każdą ceremonię

Gwiazdy na czerwonym dywanie chcą prezentować się jak najlepiej. Niektóre z nich zdecydowały się na kreacje, które mogłyby spełniać także funkcje... sukien ślubnych.