Zamknij

Jak śluby i wesela będą wyglądać po pandemii? Te 3 zmiany są nieuniknione

04.11.2020 12:37

Koronawirus pokrzyżował plany wielu parom młodym. Jak przygotowania do ślubu będą wyglądały po pandemii? Te 3 zmiany są nieuniknione. 

Para młoda w strojach ślubnych trzyma się za ręce i idzie po pomoście w kierunku zachodzącego nad morzem słońca
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa na świecie pojawiła się niespodziewanie i pokrzyżowała plany wielu z nas. Jedną z grup, które bardzo ucierpiały, są pary młode, szykujące się na swój wyjątkowy dzień w życiu. Wiele z nich żywi nadzieję, że za kilka miesięcy sytuacja w kraju się poprawi i będą mogły stanąć na ślubnym kobiercu w gronie najbliższych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że piętno koronawirusa pozostanie w wielu branżach na długie lata. Jak będą wyglądać śluby i wesela po pandemii? Oto 3 ważne zmiany, na które pary młode powinny się przygotować. 

Zobacz także: Jak powiadomić gości o nowej dacie ślubu? Save the date to coraz powszechniejsze zawiadomienia o ślubie! 

Ślub i wesele po pandemii - jakie zmiany czekają pary młode?

Najbliższe miesiące stoją pod znakiem zapytania, jeżeli chodzi o branżę ślubną. To trudne chwile zarówno dla całej branży, jak również dla par młodych, które nie wiedzą, czy ich wesele odbędzie się w zaplanowanym, w większości przed laty, terminie. 

Ludzie z branży weselnej rozkładają ręce, bo nie są w stanie pomóc zdenerwowanym parom młodym. Każdego dnia spotykają się z pytaniami, jak to dalej będzie, jednak nie ma na nie dobrej odpowiedzi. W zasadzie nie ma żadnej odpowiedzi. 

Jedno jest pewne, nawet po pandemii wesela nie będą wyglądały tak jak kiedyś. A zmiany, które nadchodzą, niekoniecznie będą dla was utrudnieniem. Wręcz przeciwnie! Będą to kwestie, które sprawią, że będziecie się mniej stresować.

Na te 3 zmiany przyszłe pary młode powinny być przygotowane. 

1. Zmiany w zapisach umów

Niespodziewana pandemia koronawirusa sprawiła, że nagle narzeczeni zdali sobie sprawę z tego, iż umowy, które podpisali ze zleceniodawcami, nie są wyłącznie po to, żeby ktoś nie zrezygnował w ostatniej chwili. Taka umowa powinna być przemyślana pod każdym kątem, łącznie z nieprzewidywalnymi sytuacjami właśnie. Po pandemii z pewnością każda para młoda zadba o to, żeby w umowach znalazły się takie zapisy. 

2. Duże zmiany w trendach i ilości weselników

Już dziś mówi się, że najgorętszym trendem 2021 roku będą mikrośluby. Młodzi będą stawiać na ceremonie w gronie najbliższych po to, żeby w razie czego nie narażać się na straty związane z odwoływaniem ceremonii. Rozwiąże to także problemy, z którymi spotkało się wiele par w tym roku - mianowicie cięcie listy gości i przepraszanie niektórych weselników. Wesela będą skromniejsze, a wy zaczniecie zwracać uwagę na emocje związane z samym ślubem, a nie to, czy wszystkie kokardki będą na swoim miejscu. To też ma swoje zalety! 

3. Załatwianie kwestii formalnych wcześniej

Pary młode będą też bardziej przezorne. I choć z pewnymi rzeczami będziemy zwlekać do ostatniej chwili, żeby nie dać się zaskoczyć, kwestie formalne związane ze ślubem będziemy załatwiać odpowiednio wcześniej. O ile dokumenty możemy zacząć zbierać maksymalnie pół roku przed ceremonią, o tyle warto zadbać wcześniej o takie szczegóły, jak zrobienie nauk w kościele, czy zakup sukni ślubnej oraz garnituru - gdyby coś sprawiło, że nauki nie mogą się odbywać lub salony z sukniami są zamknięte, wy będziecie mieli te kwestie "odhaczone" i będziecie z większym lub mniejszym spokojem czekać na swój ślub. 

Zobacz także: Nazwy rocznic ślubu mogą być zaskakujące. Które z nich są najważniejsze? 

loader

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.