Zamknij

5 rzeczy, których nie wiecie o ślubie Meghan i Harry'ego. Ile razy złamali tradycję?

27.11.2020 11:57
5 rzeczy, których nie wiecie o ślubie Meghan i Harry'ego. Ile razy złamali tradycję?
fot. East News

Choć ślub Meghan i Harry'ego odbył się w 2018 roku, do dziś budzi ogromne emocje. Tych rzeczy mogliście nie wiedzieć o ich ceremonii.

Meghan Markle i książę Harry ślub wzięli w 2018 roku. Nie da się ukryć, że była to bajkowa uroczystość, podczas której nie zabrakło prawdziwych niespodzianek. Okazuje się, że w dniu ślubu i wesela kilka razy złamano królewski protokół, na co do tej pory nikt w rodzinie Windsorów sobie nie pozwolił. Nam wydaje się jednak, że były to niegroźne odchylenia od normy, a dodały tej ceremonii nieco mniej formalnego charakteru. Oto 5 ciekawostek na temat ślubu Meghan i Harry'ego, których jeszcze mogliście nie poznać.

Zobacz także: Diana przed ślubem musiała przejść test. To było jej "być, albo nie być" w roli księżnej

Ślub Meghan i Harry'ego: ciekawostki. Kilka razy złamali tradycję

Wciąż wspominamy ślub Meghan i Harry'ego, który zachwycił nas wieloma elementami. Przede wszystkim kreacją panny młodej. Suknia ślubna Meghan do dziś jest pożądana przez panny młodeRównież Harry w swoim mundurze i spodniach z lampasami prezentował się nieziemsko. 

Niezwykły wygląd tej dwójki to jednak nie wszystko. Ta ceremonia przejdzie do historii przede wszystkim ze względu na szokujące elementy, które dotąd nie zdarzały się na żadnym królewskim weselu. 

Oto 5 rzeczy, które musicie wiedzieć na temat ślubu Meghan i Harry'ego. 

1. Meghan nie miała druhny

Podczas gdy u boku Harry'ego dumnie trwał jego brat, książę William, Meghan odeszła od tradycji i zrezygnowała z orszaku druhen. W ten sposób aktorka postanowiła podkreślić swoją niezależność. Przez połowę drogi do ołtarza towarzyszyły jej dzieci z rodziny królewskiej, a następnie poprowadził ją książę Karol. 

2. Chór gospel na królewskim ślubie

Ze względu na amerykańskie pochodzenie Meghan, królowa zezwoliła na połączenie religijnych obrządków. Choć samego ślubu udzielił arcybiskup Canterbury, kazanie wygłosił afroamerykański biskup kościoła anglikańskiego. Największym zaskoczeniem podczas ceremonii był jednak występ chóru gospel. Co ciekawe, nie odśpiewał on pieśni religijnej, tylko znane wszystkim doskonale "Stand by me" z repertuaru Bena E. Kinga. 

3. Siostry Diany na ślubie

Po śmierci księżnej Diany jej rodzina zazwyczaj była pomijana podczas królewskich uroczystości. Harry jednak postanowił oddać hołd swojej mamie i zaprosił na ślub jej siostry. Wszystkie trzy wzięły udział w uroczystości.

4. Wszystkich gości obowiązywał protokół

Podczas ceremonii, jak na królewską rodzinę przystało, obowiązywały żelazne zasady. Na ślubie i weselu był zakaz używania telefonów komórkowych, a przede wszystkim nagrywania i fotografowania. Kobiety musiały mieć na głowie kapelusze i żaden z gości nie mógł mieć białego stroju, ale również dodatków w tym kolorze. Nikomu też nie wolno było zbliżać się do królowej, a jeżeli już ktoś miał ten zaszczyt, musiał się ukłonić. 

5. Polskie akcenty na ślubie Meghan i Harry'ego

Oczywiście na królewskim ślubie nie zabrakło naszych rodzimych akcentów. Tym najważniejszym był fotograf polskiego pochodzenia, Alexi Lubomirski, który zrobił zakochanym piękną sesję ślubną. Natomiast polska Fundacja Otwarte Klatki podarowała Meghan w prezencie etolę ze sztucznego futra, którą zaprojektowała Aneta Larysa Knap. 

Zobacz także: Szokujące słowa Karola po zaręczynach z Dianą. Poddani nie mogą mu tego wybaczyć

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!