Zamknij

Szokujący szczegół ze ślubu Kate i Williama. Dopiero teraz ujrzał światło dzienne

08.04.2021 15:25
Szokujący szczegół ze ślubu Kate i Williama. Dopiero teraz ujrzał światło dzienne
fot. East News

29 kwietnia minie dokładnie 10 lat od ślubu Kate i Williama. Niektóre fakty z przygotowań do tej ceremonii dopiero teraz ujrzały światło dzienne. 

Kate i William wzięli ślub 29 kwietnia 2011 roku. Już niedługo książęta Cambridge będą obchodziły 10. rocznicę ślubu. Z tej okazji w brytyjskiej telewizji ukazał się film dokumentalny "The Day Will and Kate Get Married". W produkcji pojawia się sporo wspomnień z tamtego dnia, które przedstawione są przede wszystkim przez organizatorów ceremonii. Jednym z nich była cukierniczka, Fiona Cairns, która teraz przytoczyła szokujący, a jednocześnie zabawny szczegół z samych przygotowań weselnych. Wspomina też swoją rozmowę z królową Elżbietą. 

Zobacz także: Ta tradycja ślubna sięga czasów królowej Wiktorii. Jest najważniejsza dla rodziny królewskiej

Ślub Kate i Williama: szokujący fakt po 10 latach wyszedł na jaw

Kate i William w 2021 roku obchodzą okrągłą rocznicę ślubu. Ich ceremonia była ogromnym wydarzeniem na skalę światową. Nic więc dziwnego, że wesele organizowane było z prawdziwą pompą. 

Jak podaje "Daily Mail", przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały wiele miesięcy. Zajęli się nimi najlepsi profesjonaliści w Wielkiej Brytanii. Wśród nich znalazła się cukierniczka Fiona Cairns. 

To właśnie ona upiekła wyjątkowy tort weselny. Ciasto miało około metra wysokości i aż 8 poziomów ułożonych od dołu od najszerszego do najwęższego. Nic więc dziwnego, że... nie mieściło się w drzwiach Pałacu Buckingham.

Żeby wnieść deser do środka, cukiernicy musieli wyważyć pałacowe drzwi. Dziś Cairns ze śmiechem wspomina ten moment, choć wtedy nie było jej wesoło. Zwłaszcza gdy musiała skonfrontować się z samą królową Elżbietą. Monarchini na szczęście podeszła do całej sprawy z dystansem. 

Słyszałam, że zdemolowałaś mój dom - Fiona wspomina w dokumencie żart królowej. 

Na szczęście udało się wwieźć ciasto na teren pałacu. Owocowy tort był biały i dopracowany w każdym szczególe. Cukiernicy projektowali go i wypiekali około 6 tygodni. Jeden z fragmentów dekoracji był utrzymany w tym samym tonie co koronka na sukni ślubnej Kate. Jeszcze inny był dopasowany do architektonicznych girland znajdujących się w Galerii Obrazów w Pałacu Buckingham, w której ciasto zostało umieszczone podczas wesela. 

Zobacz także: Ten element na ślubie miały królowa, Diana i Kate. To tradycja w rodzinie królewskiej

Cukierniczka Fiona Cairns z tortem weselnym Kate i Williama
fot. AFP/EAST NEWS
Tort weselny Kate i Williama
fot. AFP/EAST NEWS

Ślub Kate i Williama

Data ślubu Kate i Williama wzbudziła kontrowersje. Wiele osób uważało, że przyniesie im pecha. Oni jednak do dziś udowadniają, że ci, którzy tak twierdzili, byli w błędzie.

Para pobrała się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Od tego czasu tworzą piękną rodzinę. Doczekali się trójki dzieci: George'a, Charlotte oraz Louisa. 

Zobacz także: Książę William zaliczył wpadkę podczas ślubu z Kate. Wszyscy do dziś to wspominają

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Dailymail.co.uk