Zamknij

Niebezpieczeństwo w dniu ślubu Kate i Williama. Policjanci bali się o życie panny młodej

09.04.2021 09:14
Księżna Kate w sukni ślubnej jedzie samochodem ze swoim ojcem w drodze na ślub
fot. HUSSEIN ZAK/SIPA/EAST NEWS

Rodzina królewska wydaje miliony złotych na ochronę, zwłaszcza podczas wesel. Ta sytuacja sprzed ślubu Kate i Williama udowadnia, że to bardzo ważne.

Śluby w rodzinie królewskiej zawsze są pilnie strzeżone przez ochronę. To właśnie ona ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim najważniejszym osobom w dniu ceremonii. 29 kwietnia 2011 roku, gdy na ślubnym kobiercu stanęli Kate i William, policjanci bacznie strzegli przyszłej księżnej. W pewnym momencie zdarzyła się jednak nieprzewidziana sytuacja, która zmroziła im krew w żyłach. Przez to Kate omal nie spóźniła się na własny ślub. Sami zobaczcie, co takiego wydarzyło się przed uroczystością.

Zobacz także: Szokujący szczegół ze ślubu Kate i Williama. Dopiero teraz ujrzał światło dzienne

Ślub Kate i Williama: policjanci bali się o życie księżnej

W latach poprzedzających ślub Kate i Williama w różnych krajach europejskich miał miejsce szereg zamachów terrorystycznych - w tym oczywiście pamiętny atak na londyńskie metro w 2005 roku. Nic więc dziwnego, że rodzina królewska zwiększyła budżet na ochronę ceremonii.

Policjanci, którzy w dniu ślubu pilnowali bezpieczeństwa Kate, musieli być bardzo czujni. W pewnym momencie jednak wydarzyło się coś, co ich zaniepokoiło. 

Jak podaje "Daily Mail", noc przed ślubem Kate spędziła w hotelu wraz z mamą i siostrą. To właśnie tam szykowała się do uroczystości i z tego miejsca miała wyruszyć w podróż do kościoła. 20 minut przed planowanym wyjazdem policjanci dostrzegli tajemniczy samochód, który pojawił się w strefie bezpieczeństwa. 

O całym zdarzeniu opowiedział dowódca policji, Bob Broadhurst, w dokumencie "The Day Will and Kate Get Merried". Film ukazał się w telewizji ITV z okazji nadchodzącej 10. rocznicy ślubu książąt Cambridge. 

Wokół Hotelu Goring mieliśmy bezpieczną strefę. Nie wiem, jak to się stało i naprawdę nie chcę wiedzieć do dziś, jak to się stało, ale ktoś w samochodzie przedostał się przez strefę bezpieczeństwa - wspomina policjant. 

Mundurowi obawiali się, że może być to tzw. "samochód pułapka", który ma zainstalowaną bombę. Jak dodaje Broadhurst, gdyby taka sytuacja faktycznie miała miejsce, prawdopodobnie nie zdążyliby ewakuować Kate i jej bliskich na czas. Na szczęście okazało się, że samochód nie był wybuchowy i należał do nieświadomego turysty. 

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

Ślub Kate i Williama

Ślub Kate i Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Para złożyła przysięgę przed arcybiskupem Canterbury, Rowanem Williamsem, w obecności 1900 gości.

Wesele odbyło się w posiadłości księcia Karola. Tuż przed nim młodzi pojawili się w Pałacu Buckingham, gdzie pozdrowili poddanych z balkonu. 

Zobacz także: Książę William źle się czuł podczas ślubu z Kate. Wszystko przez jedną rzecz

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: ITV/Dailymail.co.uk