Zamknij

Harry wygłaszał przemowę na weselu Kate i Williama. Omal nie posunął się za daleko

21.05.2021 10:57
Książę Harry na ślubie księżnej Kate i księcia Williama
fot. Smart Pictures, PacificCoastNews.com/EAST NEWS

Książę Harry był drużbą na ślubie Kate i Williama. W związku z tym musiał przygotować przemowę, w której omal nie posunął się za daleko.

Książę Harry znany jest ze swojej spontaniczności i poczucia humoru. Jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że wpakowywał się w niezłe tarapaty i dostarczał bliskim niemałych problemów. W 2011 roku był świadkiem na ślubie swojego brata. Gdy książę William żenił się z Kate Middleton, Harry, jak na drużbę przystało, musiał przygotować uroczystą przemowę weselną. Postanowił to zrobić oczywiście w żartobliwy sposób. Przez to omal nie posunął się za daleko. W ostatniej chwili powstrzymała go jego ówczesna dziewczyna.

Zobacz także:  Szokujący szczegół ze ślubu Kate i Williama. Dopiero teraz ujrzał światło dzienne

Ślub Kate i Williama: kontrowersyjna przemowa księcia Harry'ego

Gdy książę William brał ślub, poprosił swojego brata o to, żeby został jego świadkiem. Było to jednak ryzykowne posunięcie.

Książę Harry nigdy nie należał do tych spokojnych i ułożonych członków rodziny królewskiej. Wręcz przeciwnie - zazwyczaj to właśnie on sprawiał problemy swoim najbliższym. Tym razem mogło być podobnie. 

Harry przygotował przemowę, którą wygłosił na weselu brata. Była ona poruszająca i zabawna, a goście byli nią zachwyceni. Książę wspomniał kilka romantycznych historii ze związku Kate i Williama. W ostatniej chwili jednak zrezygnował z pewnej anegdotki.

Ekspertka ds. rodziny królewskiej, Katie Nicholl, w swojej książce "Harry: Life, Loss and Love" przytoczyła tę zabawną sytuację. 

Książę Harry chciał wspomnieć o "zabójczych nogach" swojej szwagierki. To ryzykowna uwaga w stosunku do każdej panny młodej, nie wspominając już o żonie przyszłego króla - napisała autorka. 

Okazuje się, że przed tym chytrym planem powstrzymała go jego ówczesna dziewczyna, Chelsy Davy. 

Pomogła Harry'emu zredagować przemówienie, doradzając mu, by usunął fragment o "zabójczych nogach" Kate, który mógłby zawstydzić pannę młodą - dodaje Nicholl.

Całe szczęście, że Harry podzielił się tym niecnym planem z Chelsy. Inaczej mógłby wywołać niemały skandal. 

Zobacz także:  Książę Harry przed Meghan miał wiele dziewczyn. Jedna z nich miała zająć jej miejsce

Ślub Kate i Williama

Ślub Kate i Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Ceremonię poprowadził wówczas arcybiskup Canterbury, Rowan Williams.

Świadkiem Williama był oczywiście książę Harry. U boku Kate stała natomiast jej druhna honorowa, czyli siostra księżnej - Pippa Middleton. 

Zobacz także:  Niebezpieczeństwo w dniu ślubu Kate i Williama. Policjanci bali się o życie panny młodej

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!