Zamknij

Księżna Diana podczas ślubu z Karolem była zdruzgotana. Ten widok był dla niej ciosem

02.04.2021 09:33
Diana i Karol w drodze z kościoła po swoim ślubie
fot. Graham Harrison / Rex Features

Małżeństwo Diany i Karola nie było udane. Okazuje się, że już sam ślub nie należał do najszczęśliwszych dni w życiu księżnej.

Nieudane małżeństwo Diany i Karola jest tajemnicą poliszynela. Rodzina królewska bardzo chciałaby wymazać ten etap ze swojej historii, jednak fakty są ogólnie znane wszystkim. Lady Di po rozstaniu z księciem udzieliła bowiem szczerych wywiadów, w których ujawniła, jak ich relacja wyglądała od samego początku. Dzięki temu doszły do nas informacje, że już przed ślubem pojawiły się między nimi problemy. Diana dowiedziała się wówczas o romansie ukochanego z Kamilą Parker Bowles. Nic więc dziwnego, że to, co zobaczyła podczas ceremonii, bardzo ją zraniło.

Zobacz także: Diana cierpiała podczas ślubu i to nie przez Karola. Nie uwierzycie, co się stało

Ślub Diany i Karola: ten widok był ciosem dla Lady Di

Podczas wywiadu dla BBC w 1995 roku Diana szczerze przyznała: "W tym związku było nas troje". To był przełomowy moment w historii rodziny królewskiej.

Gdy po śmierci Diany ukazała się jej biografia spisana przez Andrew Mortona, okazało się, że księżna już przed ślubem wiedziała o romansie Karola z Kamilą. 

To właśnie w rozmowie z Mortonem Lady Di wspominała druzgocący dla niej moment ze ślubu. Okazało się bowiem, że Kamila była obecna podczas ceremonii. To było nie do zniesienia dla młodej Diany. 

Oczywiście wiedziałam, że ona tam będzie. Szukałam jej nawet... Idąc drogą do ołtarza, dostrzegłam Kamilę, jej bladoszary toczek z woalką, widziałam wszystko, łącznie z jej synem Tomem stojącym na krześle. Wiesz, ta pamięć pozostała żywa do dziś - żaliła się Diana w rozmowie z Andrew Mortonem. 

Widać, że było to dla niej druzgocące przeżycie. 

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

Księżna Diana i książę Karol w drodze do ołtarza podczas swojego ślubu
fot. AFP/EAST NEWS

Ślub Diany i Karola

Ślub Diany i Karola miał miejsce 29 lipca 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie. Dwa dni wcześniej odbyła się próba generalna ceremonii oraz bal na cześć pary młodej, który królowa Elżbieta wydała w Pałacu Buckingham. 

Zobacz także: Ślub Diany i Karola nie był idealny. Zaliczyli 3 wpadki, które pamiętamy do dziś 

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Marieclaire.com