Zamknij

Ślub Diany i Karola nie był idealny. Zaliczyli 3 wpadki, które pamiętamy do dziś

30.11.2020 09:35

Niespodziewane sytuacje na ślubach są rzeczą normalną i zdarzają się nawet najlepszym. Te 3 wpadki ze ślubu Diany z księciem Karolem wszyscy pamiętają do dziś.

Księżna Diana w sukni ślubnej i książę Karol w mundurze stoją na balkonie i uśmiechają się do poddanych
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Księżna Diana i książę Karol wzięli ślub 29 lipca 1981 roku. Ceremonia była niezwykle uroczysta, jak na królewski ślub przystało. Oczy całego świata były zwrócone na młodą parę, co mogło ją nieco stremować. Nic więc dziwnego, że podczas uroczystości kilka rzeczy nie poszło zgodnie z planem. Choć wtedy nikomu nie było do śmiechu, obecnie jesteśmy niezwykle rozbawieni wpadkami, które Diana i Karol zaliczyli na swoim ślubie. Sami zobaczcie, co takiego się wówczas wydarzyło.

Zobacz także: Szokujące słowa Karola po zaręczynach z Dianą. Poddani nie mogą mu tego wybaczyć

Ślub Diany i Karola: 3 wpadki, które wszyscy pamiętają do dziś

Ślub Diany i Karola był transmitowany na całym świecie. Nic więc dziwnego, że towarzyszył im ogromny stres. W pewnym momencie zaliczyli wpadki, które zdarzają się przecież na niemal każdym ślubie. W ich przypadku jednak były szeroko komentowane i zostały zapamiętane do dziś. 

Te 3 niespodziewane sytuacje wszyscy wspominają do dziś. Co ciekawe, wpadki przytrafiły się nie tylko nieopierzonej Dianie. Również Karol, który przecież od małego znajduje się na świeczniku, zaliczył kilka z nich.

Oto 3 największe wpadki ze ślubu Diany i Karola.

1. Diana pomyliła imię męża

Członkowie rodziny królewskiej mają wiele imion i muszą ich używać w każdej oficjalnej sytuacji. Zwłaszcza wtedy, gdy biorą ślub. Diana oczywiście o tym wiedziała, ale pod wpływem stresu zamieniła kolejność imion swojego narzeczonego. Jak podaje BBC, zamiast powiedzieć, że bierze za męża Karola Filipa Artura Jerzego, z jej ust padło "Filipa Karola".

2. Karol pomylił słowa przysięgi

Książę Karol w swojej przysiędze miał wypowiedzieć do Diany słowa "moje ziemskie dobra". Zamiast tego przyszła księżna usłyszała "twoje dobra". A wraz z nią miliony ludzi na całym świecie. 

3. Karol zapomniał o pocałunku

Z tego całego stresu Karol zapomniał o najprzyjemniejszym elemencie uroczystości - nie pocałował swojej żony przy ołtarzu. Książę uczynił to dopiero na balkonie, gdy wraz z Dianą pozdrawiał Brytyjczyków. 

Zobacz także: To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!