Zamknij

Największe skandale ślubne w rodzinie królewskiej. Niektóre z nich są naprawdę dziwne

04.02.2021 12:29

Rodzina królewska przykłada dużą wagę do ślubów. Niektóre ceremonie do dziś wspominamy ze względu na skandale, jakie się podczas nich wydarzyły.

Książę Harry w mundurze i Meghan Markle w białej sukni śmieją się przed ołtarzem
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Śluby w rodzinie królewskiej zawsze budzą ogromne emocje. Są to ceremonie, które interesują ludzi na całym świecie. W związku z tym każda nieprzewidziana sytuacja jest szeroko komentowana w mediach. Podczas ślubów Windsorów na przestrzeni lat miało miejsce sporo wpadek. Są to bowiem sytuacje, które zapisały się w historii rodziny królewskiej jako największe skandale. Choć każda z nich obecnie wywołuje uśmiechy na naszych ustach, wówczas tym parom nie było do śmiechu. Do dziś wszyscy wspominamy te historie wraz z rodziną królewską. 

Zobacz także: Złamane serca w rodzinie królewskiej. Te związki były z góry skazane na porażkę

Skandale ślubne rodziny królewskiej. Do dziś je wspominamy

Różne ceremonie w rodzinie królewskiej zawsze są piękne. Jak to jednak w przypadku ślubów bywa, również na nich zdarzają się wpadki. 

Oto największe skandale ślubne rodziny królewskiej. One wzbudzają ogromne emocje do dziś. 

1. Edward VIII abdykował, żeby poślubić rozwódkę

Ta historia do dziś odbija się szerokim echem w rodzinie królewskiej. Gdy zmarł król Jerzy V, jego następcą został Edward VIII. Był on jednak zakochany w amerykańskiej rozwódce Wallis Simpson. Relacja monarchy z jego ukochaną była nie do przyjęcia przez rodzinę. Edward VIII stanął przed wyborem między miłością a władzą. Ostatecznie abdykował, żeby poślubić Amerykankę. 

AFP/East News

2. Książę Karol pomylił słowa przysięgi

W dniu ślubu Karola i Diany nie zabrakło pomyłek. Jedną z nich popełnił sam książę. Podczas przysięgi miał powiedzieć przyszłej żonie, że dzieli się z nią "swoimi ziemskimi dobrami". Zamiast tego wszyscy zebrani usłyszeli "twoje dobra". 

3. Diana pomyliła imię męża przy ołtarzu

Również Diana zaliczyła wpadkę podczas przysięgi. Panna Spencer pomyliła... imiona ukochanego, a dokładnie ich kolejność. Zamiast powiedzieć, że bierze za męża Karola Filipa Artura Jerzego, z jej ust padło "Filipa Karola".

Zobacz także: Ślub Diany i Karola nie był idealny. Zaliczyli 3 wpadki, które pamiętamy do dziś

ASSOCIATED PRESS/East News

4. Królowa nie była obecna na ślubie Karola i Kamili

Karol i Kamila wzięli ślub dopiero w 2009 roku. Ich związkowi od początku była przeciwna królowa Elżbieta, która ostatecznie nie wzięła udziału w uroczystości. Według oficjalnych informacji, parze zależało na tym, żeby uroczystość była skromna, a obecność monarchini mogłaby to zakłócić. 

Rex Features/East News

5. Księżna Kate miała za małą obrączkę

Gdy William próbował założyć swojej ukochanej na palec obrączkę, dłuższą chwilę musiał się z nią siłować. Pierścionek nie chciał bowiem wejść na palec Kate. Ostatecznie udało im się go nałożyć, ale obrączka zdecydowanie była za mała. 

Zobacz także: Kate w dniu ślubu zachwyciła suknią i dodatkami. Najciekawsza jest historia jej butów

6. Ojciec Meghan Markle w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w ślubie córki

Kilka dni przed ślubem Meghan i Harry'ego rodzina królewska informowała, że pannę młodą do ołtarza poprowadzi ojciec. Thomas Markle ostatecznie nie dojechał na ceremonię. Powodem tego mogły być rodzinne nieporozumienia, które ujrzały światło dzienne po uroczystości.

7. Księżniczka Charlotte pokazała język fotoreporterom

Zdjęcia córeczki Kate i Williama ze ślubu Harry'ego obiegły świat w zawrotnym tempie. Charlotte pokazała swój temperament i podczas podróży do kościoła pokazała język w kierunku fotoreporterów. To oczywiście zabawna sytuacja, zważywszy na to, że w stroju druhny wyglądała jak prawdziwy aniołek. 

REX/Shutterstock/EAST NEWS

8. Chór gospel na królewskim ślubie

Coś takiego do niedawna było nie do pomyślenia w kościele anglikańskim. Gdy jednak Harry pojął za żonę Amerykankę, wszystko się zmieniło. Żeby uczcić pochodzenie żony, postanowił zrobić jej niespodziankę. Dlatego podczas ich ślubu chór gospel odśpiewał piosenkę "Stand by me". 

Zobacz także: 5 rzeczy, których nie wiecie o ślubie Meghan i Harry'ego. Ile razy złamali tradycję? 

9. Książę Harry zaprosił dwie byłe dziewczyny na swój ślub

To było największe zaskoczenie podczas ślubu Meghan i Harry'ego. Wśród gości znalazły się bowiem byłe dziewczyny księcia - Cressida Bonas oraz Chelsy Davy. Nie wiadomo, czy Meghan była zadowolona z tego faktu, ale media zdecydowanie miały z tego pożywkę. 

PA Wire/PA Images/EAST NEWS

10. Savannah Phillips stanęła na sukni księżniczki Eugenii 

Wnuczka księżnej Anny znana jest ze swojego temperamentu. I choć podczas ślubu Eugenii po prostu przytrafiła się jej wpadka, wszyscy do dziś ją wspominamy. Na oficjalnym zdjęciu zrobionym po ceremonii możemy zobaczyć, jak mała druhna następuje na tren panny młodej - z błyskiem w oku. 

Zobacz także: Księżniczka Eugenia pokazała intymne zdjęcie z mężem. W rodzinie królewskiej to rzadkość

Alex Bramall/PA Wire/REX/Shutterstock/East News
loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!