Zamknij

Córka królowej Elżbiety zaliczyła wpadkę na ślubie. To mogło skończyć się skandalem

14.07.2021 09:07
Skandal na ślubie w rodzinie królewskiej: księżniczka Anna zaliczyła wpadkę
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Śluby w rodzinie królewskiej zazwyczaj dopięte są na ostatni guzik. Na ceremonii księżniczki Anny wydarzyło się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał.

Królowa Elżbieta dba o to, żeby każda uroczystość w rodzinie królewskiej była nieskazitelna. Przy organizacji tak ogromnych przedsięwzięć trudno jednak o brak wpadek. Rodzina królewska przekonała się o tym w dniu ślubu księżniczki Anny z kapitanem Markiem Phillipsem. Okazuje się, że córka królowej Elżbiety zaliczyła wpadkę przez swoją suknię ślubną. Na szczęście szybko interweniowano, bowiem inaczej cała historia skończyłaby się prawdziwym skandalem. Nic więc dziwnego, że wspominamy ją do dziś.

Zobacz także: Ten ślub w rodzinie królewskiej był przełomowy. Cały świat wówczas wstrzymał oddech

Skandal na ślubie w rodzinie królewskiej: księżniczka Anna zaliczyła wpadkę

Księżniczka Anna dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Podczas swojej drugiej ceremonii była jednak ostrożniejsza, ponieważ na pierwszej uroczystości omal nie wywołała skandalu.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, księżniczka Anna w dniu swojego ślubu miała na sobie suknię Zandry Rhodes. Była to przepiękna kreacja, jednak okazała się... prześwitująca.

Na szczęście rodzina królewska zawsze jest przezorna. Zanim para młoda wzięła udział w sesji zdjęciowej przed obiektywem Normana Parkinsona, sprawdzono, jak kreacja prezentuje się w świetle reflektorów. 

Właśnie dlatego księżniczka Anna ostatecznie miała na sobie dwie suknie. Dzięki temu udało się uniknąć modowej wpadki na weselu. Inaczej byłby to skandal na cały świat, bowiem ceremonię oglądało blisko 500 mln widzów z różnych kontynentów. 

Zobacz także: Księżniczka Małgorzata i jej mąż mieli niegrzeczny zwyczaj. Zawsze robili to w towarzystwie

Księżniczka Anna i Mark Phillips w dniu ślubu

Śluby księżniczki Anny

Ślub księżniczki Anny i Marka Phillipsa odbył się 14 listopada 1973 roku w opactwie westminsterskim. Wcześniej para była zaręczona przez pół roku. Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci - w 1977 roku przyszedł na świat ich syn Peter, a w 1981 roku córka Zara. 

W kolejnych latach związek Anny i Marka nie należał do udanych. Ostatecznie w 1989 roku ogłoszono ich separację. 3 lata później królowa Elżbieta wyraziła zgodę na ich rozwód. 8 miesięcy od oficjalnego rozstania z mężem Anna zaręczyła się z Timothym Laurence’em. Ich ślub był jednak prywatną uroczystością. Odbył się 12 grudnia 1992 roku. 

Zobacz także: Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

Źródło: kobieta.onet.pl