Zamknij

Siostra pana młodego kazała mu przełożyć wesele. Powód zaskakuje

05.05.2022 11:03

Na kilka miesięcy przed planowanym ślubem siostra pana młodego zażądała, aby on i jego narzeczona zmienili termin wesela. Przyszli małżonkowie byli w szoku, gdy poznali powód jej prośby.

Siostra pana młodego kazała mu przełożyć wesele. Powód zaskakuje
fot. SHUTTERSTOCK

Przygotowania do wesela potrafią być naprawdę stresujące. W końcu wybór sukni, znalezienie odpowiedniej kapeli czy zamówienie tortu nie należą do najłatwiejszych zadań. Dlatego dość często bliscy pary młodej robią wszystko, by jak najbardziej odciążyć ich z tych ślubnych obowiązków. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rodzina przyszłych małżonków, zamiast pomagać, dokłada kolejnych stresów. Tak też było w przypadku pewnej pary, gdy siostra mężczyzny poprosiła nowożeńców o przełożenie wesela.

Zobacz także: Panna młoda zabroniła siostrze przyjść w dredach na ślub. "Jej prośba jest nieuzasadniona"

Siostra pana młodego kazała mu przełożyć wesele. Powód zaskakuje

Historię tych nowożeńców opisuje portal wp.pl. Przyszła panna młoda podzieliła się nią na popularnym forum internetowym Reddit. Kobieta zdradziła, że siostra jej partnera na kilka miesięcy przed planowanym weselem poprosiła ich o spotkanie. Powiedziała im wówczas, że jest w drugim miesiącu ciąży i dodała, że przewidywana data porodu przypada na tydzień po ich przyjęciu ślubnym.

Siostra pana młodego z przykrością stwierdziła, że ze względu na zaawansowaną ciążę nie będzie mogła wziąć udziału w weselu. Dlatego poprosiła parę o przełożenie uroczystości na inny, bardziej dogodny dla niej termin. 

Chciała, żeby para młoda przełożyła wesele ze względu na jej ciążę

Przyszli państwo młodzi byli w szoku, gdy usłyszeli prośbę kobiety. Bez wahania odpowiedzieli jej, że nie zamierzają przekładać wesela. 

Grzecznie powiedzieliśmy jej, że nie odwołamy ślubu i nie będziemy źli, jeśli nie przyjdzie ze względu na bliski termin porodu. Wyjaśniliśmy, że gdybyśmy mieli przełożyć wesele, to najbliższy dostępny termin przypada dopiero po lutym 2023 roku - napisała panna młoda.

Kobieta podkreśliła też, że zmiana terminu przyjęcia wiązałaby się ze stratą niemałej zaliczki. Mimo tych argumentów rodzina pana młodego nie ustaje w prośbach. 

Internauci w komentarzach wsparli kobietę. Użytkownicy forum napisali, że para dobrze postąpiła, a siostra mężczyzny nie powinna być zła.

A wy co sądzicie o takiej sytuacji?

Zobacz także: Ta kobieta nie chce zaprosić swoich bliskich na ślub. Boi się, że przyniosą jej wstyd

loader
Gwyneth Paltrow w skórzanej kurtce i Brad Pitt w dzierganej czapce trzymają się za ręce
10 Zobacz galerię
fot. SIPA/East News

RadioZET.pl/wp.pl