Zamknij

Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

14.01.2021 12:12

O rozwodzie Diany i Karola swego czasu było bardzo głośno. Nie tylko oni byli jednak w rodzinie królewskiej parą, która postanowiła się rozstać. 

Księżna Diana w sukni ślubnej i książę Karol w mundurze stoją na balkonie pałacu Buckingham po swoim ślubie
fot. Rex Features/EAST NEWS

Rodzina królewska wciąż jest na świeczniku. Wszystkie związki, zaręczyny oraz śluby, które biorą jej członkowie, są obserwowane przez ludzi na całym świecie i naprawdę huczne. Równie głośne są jednak też rozwody. Popularność sprawiła, że niektóre związki nie przetrwały próby czasu. Najgłośniejszym rozwodem w rodzinie królewskiej było oczywiście rozstanie Diany i Karola. Nie tylko oni jednak zdecydowali się na zakończenie małżeństwa. Zobaczcie, jakie jeszcze pary z brytyjskiej monarchii postanowiły się rozejść.

1. Księżniczka Małgorzata i Antony Armstrong-Jones

Falę rozwodów w rodzinie królewskiej rozpoczął jeszcze Henryk VIII, który ostatecznie miał aż sześć żon. Jednak w nowoczesnej historii brytyjskiej monarchii wszystko zaczęło się od siostry królowej Elżbiety. To księżniczka Małgorzata jako pierwsza sprzeciwiła się siostrze. Królowa Elżbieta najpierw nie zezwoliła na jej małżeństwo z Peterem Townsendem, który był rozwodnikiem. To popchnęło Małgorzatę w ramiona fotografa, Antony'ego Armstronga-Jonesa. Choć ta para cieszyła się dużą popularnością, nie byli razem szczęśliwi. Oboje zdradzali się wzajemnie, a ostatecznie wzięli rozwód w 1978 roku, mimo sprzeciwów królowej. 

AFP/East News

2. Księżna Diana i książę Karol

Duże niepowodzenie w miłości miały następnie dzieci królowej Elżbiety. Począwszy oczywiście od księcia Karola. Następca tronu od młodości zakochany był w Kamili Parker-Bowles. Królowa nie wyraziła jednak zgody na ich związek. Kamila wyszła za mąż, a Karol musiał znaleźć żonę. Zbieg okoliczności sprawił, że została nią właśnie Diana. Cała ta sytuacja doprowadziła jednak do katastrofy. Karol nadal romansował z Kamilą, a Diana czuła się nieszczęśliwa i nierozumiana. Ostatecznie rozwiedli się w 1996 roku po wielu latach separacji. 

Zobacz także: To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

ASSOCIATED PRESS/East News

3. Księżniczka Anna i Mark Phillips 

Córka królowej, księżniczka Anna, także nie była szczęśliwa w swoim małżeństwie. Gdy Diana i Karol w 1992 roku oficjalnie ogłosili separację, Anna i Mark Phillips postanowili się rozwieść. W ich przypadku również głównym powodem były zdrady. Księżniczka Anna zaledwie kilka miesięcy po rozwodzie z Markiem poślubiła Timothy'ego Laurenca, z którym jest do dziś.

ASSOCIATED PRESS/East News

4. Sarah Ferguson i książę Andrzej

To był jeden z najgłośniejszych rozwodów w brytyjskiej rodzinie królewskiej, zaraz po rozstaniu Diany i Karola. Byli małżeństwem zaledwie przez 6 lat. W tym czasie na świat przyszły ich dwie córki - Beatrycze oraz Eugenia. Andrzej, na fali rozwodu brata, również postanowił zdradzić światu, że rozstaje się z żoną. On i Sarah w 1992 roku ogłosili separację, a w 1996 roku wzięli rozwód - mniej więcej w tym samym czasie co Diana i Karol. 

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

AP/East News
loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!