Zamknij

5 błędów, które panny młode popełniają podczas organizacji wesela. Lepiej uważaj

20.01.2021 15:27

Przygotowania do ślubu i wesela bywają emocjonujące, ale też wyczerpujące. Jeżeli chcesz, żeby wszystko poszło po twojej myśli, lepiej nie popełniaj tych błędów.

Panna młoda planuje swoje wesele, przed nią leży planner, laptop oraz telefon
fot. Shutterstock

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że wszystkie chciałybyśmy, żeby był perfekcyjny. To łączy się oczywiście z godzinami poświęconymi na organizację całego przedsięwzięcia. Niektóre z nas tak bardzo się starają, żeby wszystko było idealne, że czasami przygotowania do ślubu i wesela zaczynają nas przerastać. Przedstawiamy 5 błędów, które przyszłe panny młode popełniają najczęściej. Lepiej postarajcie się ich unikać, jeżeli chcecie, żeby wszystko poszło po waszej myśli.

Zobacz także: Te suknie ślubne będą najmodniejsze w 2021 roku. Która skradnie twoje serce?

Przygotowania do ślubu i wesela: błędy, które popełniają panny młode

Panny młode wkładają sporo energii w organizację swojego ślubu. Warto jednak pamiętać, żeby nie popełniać tych 5 błędów. One mogą wam uprzykrzyć oczekiwanie na ten wyjątkowy dzień. 

1. Nie pozwalasz sobie pomóc

Tak duże przedsięwzięcie, jakim jest ślub i wesele, wymaga nie lada organizacji. Trudno, żeby o wszystko zadbała jedna osoba. Wiele panien młodych ma jednak w głowie przeświadczenie, że muszą dopilnować wszystkiego od początku do końca. Warto jednak dać sobie pomóc, zwłaszcza zaufanym osobom - w tym oczywiście przyszłemu mężowi. Rodzina i przyjaciele na pewno zrobią wszystko tak, żebyś była zadowolona. 

2. Przechodzisz na "dietę cud" 

Większość panien młodych odchudza się przed ślubem. Niektóre chcą zgubić boczki, inne aż kilka kilogramów. Warto jednak przemyśleć tę sprawę wcześniej. Jeżeli zaczynasz odchudzać się podczas przygotowań do ślubu, możesz wpaść w pułapkę. Nie ma czegoś takiego jak "dieta cud". Owszem, zgubisz kilogramy, ale po weselu może nadejść efekt jo-jo. Lepiej stopniowo tracić na wadze i zacząć odchudzanie już wcześniej. Można też dobrać do siebie odpowiednią sukienkę, akceptując swoją sylwetkę. Jeżeli twoja kreacja zostanie idealnie dopasowana, będziesz wyglądała jak księżniczka - niezależnie od tego, ile ważysz. 

3. Za wcześnie kupujesz suknię ślubną

Suknia ślubna to oczywiście najważniejszy element przygotowań. Niemal każda dziewczyna nie może doczekać się pierwszych przymiarek. Nie warto jednak od razu rzucać się na poszukiwania kreacji idealnej. Po pierwsze, zawsze możesz jeszcze schudnąć lub przytyć przed ślubem i sukienka przestanie pasować. Po drugie, nie nastawiaj się, że od razu znajdziesz idealny model. Wówczas możesz się bardzo rozczarować. Poszukiwania perfekcyjnej sukni wymagają bowiem czasu i cierpliwości. 

4. Nie umawiasz się na czesanie i makijaż próbny

To na szczęście zdarza się coraz rzadziej, ale są panny młode, które pod tym względem stawiają na żywioł. A nie ma nic gorszego niż rozpacz w dniu ślubu, bo fryzura jest nie taka, a makijaż nagle nas postarza. Lepiej wypróbować fryzjerkę i wizażystkę wcześniej, żeby mieć spokojną głowę. 

5. Przesadzasz z opalaniem

Na koniec kwestia opalania. Każda z nas chce wyglądać na swoim ślubie jak najlepiej, w związku z czym decydujemy się na solarium lub opalanie natryskowe. Gdy jednak z tym przesadzimy, będziemy wyglądać sztucznie. Nie wspominając już o tym, że nagle suknia może wyglądać inaczej, niż byśmy chciały. Na przymiarkach bowiem byłaś o wiele bledsza i wówczas pasowała jak ulał. Teraz może się odznaczać. 

Zobacz także: Dekoracje na ślub i wesele 2021. TOP 4 najmodniejsze inspiracje na każdą ceremonię

loader

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.