Zamknij

Pary młode obchodzą dzień ślubu bez ślubu. Przez pandemię powstało popularne zjawisko

27.05.2021 12:18
Pary młode przekładają ślub przez pandemię, a i tak świętują w tym dniu
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu par młodych. Na szczęście te nie tracą poczucia humoru. Stąd popularność zjawiska, jakim jest "pretend wedding". 

"Żoną miałam być, miał być ślub i wesele też" - śpiewała Monika Brodka. Wraz z nią tę melodię w minionym roku nuciło wiele panien młodych z całego świata. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała weselne plany narzeczonych. Ci, którzy chcieli mieć tradycyjną uroczystość w gronie rodziny i przyjaciół, musieli nieco zmienić swoje plany lub... datę ślubu. Sporo par młodych zdecydowało się na przełożenie swojej ceremonii, niektórzy nawet kilkakrotnie. Nic więc dziwnego, że dużą popularność zyskało zjawisko, jakim jest "pretend wedding". 

Zobacz także:  Limity osób na weselach 2021. Co z zaszczepionymi i jak mogą wyglądać przyjęcia?

Przełożyli ślub przez pandemię i świętują. Popularne zjawisko w sieci

Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem frazą " jak przełożyć ślub i wesele", wzrosła również popularność hashtagu "pretend wedding". O co dokładnie chodzi?

Pary młode postanowiły się nie załamywać, a przełożenie uroczystości potraktować jako przygodę, którą będą ze śmiechem wspominać po latach. Tym samym niektórzy narzeczeni zaczęli wspierać na duchu i motywować innych, którzy także znaleźli się w takiej sytuacji.

Pod tym hashtagiem na Instagramie pojawiło się sporo zdjęć i filmików, na których możemy zobaczyć jak "covidowe pary młode" świętują dzień swojego przełożonego ślubu. Choć ich wesela odbędą się w innym terminie, postanowiły i tak uczcić ten niedoszły wielki dzień. A pomysłów na to miały naprawdę sporo.

Jedni zorganizowali atrapę wesela z małym tortem i szampanem. Inni postanowili urządzić sobie romantyczną kolację przy świecach, a jeszcze inni - wieczór z grami planszowymi. Byli też tacy, którzy zdecydowali się na szalony wyjazd tylko we dwoje lub z przyjaciółmi.

Choć przekładanie wesela łączy się z wieloma nerwami, trzeba przyznać jedno - nikt inny nie będzie miał możliwości do świętowania aż dwóch, a nawet trzech rocznic ślubu. Z pewnością wszystkie pary będą miło wspominały te dni po latach. 

Zobacz także:  Bezpieczny ślub i wesele w dobie koronawirusa. Na to powinniście zwrócić uwagę

Aktualne obostrzenia weselne

Aktualnie pary młode mogą odetchnąć. W wielu krajach powróciła możliwość organizacji przyjęć weselnych. Także w Polsce ponownie mogą odbywać się takie uroczystości.

Od 8 maja można przygotować wesele dla 25 gości na świeżym powietrzu. Od 29 maja przyjęcia na 50 osób będzie można zorganizować już na sali weselnej. Do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione.

Zobacz także:  Koniec z boho. W najbliższych sezonach ślubnych będą królowały te motywy

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.

Źródło: Dailymail.co.uk