Zamknij

Po czym poznać przechodzony związek? To moment, kiedy ślub jest początkiem i końcem jednocześnie

16.07.2021 15:21
Przechodzony związek: objawy. Po czym poznać i jak go uratować?
fot. Shutterstock

Przechodzony związek to pojęcie, które może dotyczyć każdego z nas. Niestety zazwyczaj rozpoznajemy go dopiero po ślubie.

Zazwyczaj wydaje nam się, że ten problem nas nie dotyczy. Okazuje się jednak, że przechodzony związek może dotknąć każdego, nawet jeżeli w naszej relacji wcześniej wszystko było usłane różami. Na ogół jego objawy pojawiają się bowiem dopiero po ślubie. Wówczas niestety jest za późno na zmiany i jedyne, co nam pozostaje, to rozwód lub męczenie się w takiej relacji. Warto zatem zastanowić się, czym objawia się przechodzony związek, jeszcze zanim pójdziecie do ołtarza. To jedyny sposób, żeby uniknąć przykrych sytuacji. 

Zobacz także: Zachowujecie się z partnerem w ten sposób? Wbrew pozorom wasz związek nie jest szczęśliwy

Przechodzony związek: objawy. Po czym go rozpoznać?

Przechodzony związek to, jak sama nazwa wskazuje, relacja, która trwała zbyt długo przed ślubem. Nawet jeżeli do wesela wszystko było idealne, problemy mogą pojawić się z dnia na dzień.

To, ile jesteście parą, tak naprawdę nie ma znaczenia. Dla niektórych już trzy lata związku mogą okazać się wyczerpujące. Chodzi o to, co odczuwacie w dniu ślubu i po przysiędze. 

Najpopularniejsze objawy przechodzonego związku:

  • nie cieszycie się na swój widok, 
  • nie potraficie wyobrazić sobie wspólnej przyszłości,
  • nic już was nie łączy,
  • wasze życie seksualne nie istnieje lub osłabło, 
  • ślub bierzecie dla innych, nie dla siebie, 
  • boicie się samotności,
  • jesteście do siebie przyzwyczajeni. 

To tylko jedne z przyczyn takiego stanu rzeczy. Z reguły przechodzony związek to właśnie przyzwyczajenie do drugiej osoby i strach przed samotnością. Uświadamiamy to sobie po ślubie, ponieważ wtedy zdajemy sobie sprawę, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. 

Zobacz także: Rzeczy, które kobiety ukrywają przed partnerem. Do czego nie chcą się przyznać?

Jak uratować przechodzony związek? 

Może się wydawać, że w takiej sytuacji nie ma sensu ratować tej relacji. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby na to, żeby pokonać tego typu kryzys w związku.

Przede wszystkim najważniejsza jest rozmowa. Musicie znów zwrócić uwagę na swoje potrzeby i pójść na kompromisy w najważniejszych sprawach. Być może dobrze zrobi wam też zmiana otoczenia. Wybierzcie się w podróż poślubną i skupcie wyłącznie na sobie. Możliwe, że to czynności dnia codziennego za bardzo was absorbują i odsuwają od siebie. 

Popracujcie również nad swoim życiem intymnym. Nie chodzi tylko o seks, choć urozmaicenie stosunku również może być wyjściem z sytuacji. Zacznijcie jednak ze sobą flirtować i regularnie organizujcie randki. Dzięki temu podgrzejecie atmosferę w swoim związku i przypomnicie sobie, za co tak naprawdę się kochacie. 

Zobacz także: Mężczyźni uwielbiają prawić takie komplementy. Dla kobiet są jednak obraźliwe