Zamknij

Najlepsze miejsca na podróż poślubną w Polsce. Romantyczne zakątki i nie tylko

25.02.2021 12:18
Para zakochanych w podróży poślubnej w górach
fot. Shutterstock

Dzięki pandemii zaczęliśmy zauważać zalety wyjazdów do różnych miejsc w Polsce. Okazuje się, że podróż poślubna w kraju może być równie romantyczna jak za granicą.

Gdy myślimy o romantycznych miejscach idealnych na podróż poślubną, zazwyczaj do głowy przychodzą nam wąskie uliczki Paryża, malownicze włoskie wzgórza czy chociażby urocza Praga. W ostatnich miesiącach przekonaliśmy się jednak doskonale, że również w Polsce można odkryć wiele pięknych miejsc. Okazuje się, że w naszym kraju również są niezwykle romantyczne zakątki, które idealnie sprawdzą się na podróż poślubną. Zobaczcie sami, jakie to destynacje i czy któraś z was zdobędzie właśnie wasze serca. 

Zobacz także: Planujesz podróż poślubną? Te kierunki przyniosą ci szczęście w małżeństwie

Podróż poślubna w Polsce: romantyczne miejsca na miesiąc miodowy

Na początek spróbujcie sobie wyobrazić, gdzie najchętniej spędzilibyście podróż poślubną. Czy oczami swojej wyobraźni widzicie zachody słońca nad morzem? A może raczej długie górskie spacery? Oto 9 miejsc w Polsce, które idealnie sprawdzą się na podróż poślubną. 

1. Bieszczady

Bieszczady są mniej oblegane niż Tatry, a potrafią być równe piękne. Jeżeli zatem marzycie o spędzeniu chwil w górach sam na sam, koniecznie zdecydujcie się właśnie na ten kierunek. Dzięki temu będziecie mogli skupić się wyłącznie na sobie i naturze, która was otacza. 

2. Hel

Nie ma nic bardziej romantycznego niż zachód słońca na krańcu Polski. Dlatego Hel jest nadmorską miejscowością idealną na podróż poślubną. Warto jednak wybrać się tam poza sezonem, gdy jest najbardziej urokliwy. W wakacje przyciąga bowiem wielu turystów. 

3. Kazimierz Dolny

To urocze miasteczko na Lubelszczyźnie. W weekendy cieszy się dużą popularnością, ale w tygodniu jest tam bardzo spokojnie. Jeżeli zatem chcecie odpocząć od dużego miasta, koniecznie zdecydujcie się właśnie na wycieczkę do Kazimierza. Długie spacery wzdłuż wąwozów lessowych i romantyczne pikniki nad Wisłą to idealna podróż poślubna. 

4. Łeba

Jeżeli nie przepadacie za gwarnym Helem, zawsze możecie wybrać się do innych nadmorskich miejscowości. Dobrze sprawdzi się Łeba, a przede wszystkim leżące w jej okolicy wydmy ruchome. Są idealne na romantyczne spacery i bardzo fotogeniczne - właśnie dlatego wiele par młodych decyduje się zorganizować tam sesję poślubną.

Zobacz także: Czy udany ślub w czasie pandemii jest możliwy? 5 pomysłów, co zrobić zamiast wesela

5. Mazury

Mało jest krain geograficznych w Polsce, gdzie można znaleźć prawdziwe odludzia. Mazury z pewnością do nich należą. To doskonała destynacja na podróż poślubną, ponieważ możecie na kilka dni udać się na łono natury, po czym pozwiedzać większe miejscowości w okolicy, gdy tylko zatęsknicie za ludźmi. 

6. Roztocze

To jeden z najmniej popularnych kierunków na naszej liście, a szkoda. Roztocze potrafi być przepiękne o każdej porze roku. Położona na Wyżynie Lubelskiej kraina geograficzna łączy w sobie lasy z jeziorami. Można tam odpocząć jak nigdzie indziej, a przy okazji zwiedzić wiele ciekawych miejsc, m.in.: Roztoczański Park Narodowy, Zwierzyniec, Krasnobród, Zagrodę Guciów oraz Lasy Janowskie. 

7. Kaszubski Park Krajobrazowy

To jedna z najpiękniejszych krain geograficznych w Polsce. Kaszuby rozciągają się aż nad morze, ale sama "Szwajcaria Kaszubska" to zachwycające lasy i jeziora. Możecie zatrzymać się w tamtejszych wioskach, jeżeli chcecie spędzić podróż poślubną na odludziu. Do tego proponujemy zwiedzanie takich miejsc jak: Wieżyca, Szymbark czy Jeziora Raduńskie.

8. Tatry

Po tatrzańskich szlakach można chodzić tygodniami. Są te bardziej oblegane, ale również nieco mniej zaludnione, gdzie możecie być sam na sam z naturą. Dzięki temu Tatry nigdy się nie nudzą i zawsze można odkryć w nich coś nowego. Do tego dochodzi prawdziwy góralski klimat oraz romantyczna roślinność. To idealne miejsce na podróż poślubną!

9. Wrocław 

Wrocław dzięki dużej ilości mostów przypomina nieco stolicę Czech. Jeżeli zatem marzycie o zwiedzeniu Pragi, zacznijcie od polskiego miasta. To miejscowość 130 mostów i kładek. Jednym z nich jest Most Tumski. Tuż przy nim znajduje się zabytkowy trakt, który ciągnie się aż do katedry. Nazywany jest on "drogą miłości". Ponoć to właśnie tam odbyły się zaręczyny Mieszka I z Dobrawą. 

Zobacz także: Nietypowe tradycje ślubne z całego świata. Spacer po "dywanie z gości" to dopiero początek

Większość par młodych marzy o tym, żeby ich podróż poślubna była wyjątkowa. Idąc tropem gwiazd, możemy dowiedzieć się, dokąd warto udać się z tej okazji.