Zamknij

Piosenka idealna na pierwszy taniec w 2022 roku. Te 3 utwory są na topie

11.07.2022 15:08

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych punktów wesela. Dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniej piosenki. Te 3 utwory są najmodniejsze w 2022 roku.

Piosenka na pierwszy taniec 2022. TOP 3 opcje: polska, po angielsku, szybka
fot. Shutterstock

Pierwszy taniec to zawsze bardzo stresujący moment dla każdej pary młodej. Zakochani właśnie do niego szykują się najdłużej - chcą bowiem zachwycić zgromadzonych na weselu gości i jednocześnie wypaść jak najlepiej. Godziny spędzone na sali treningowej to tylko jeden z punktów przygotowań. Trzeba też pamiętać o wyborze odpowiedniej piosenki. To właśnie ten utwór nada charakteru całemu tańcowi i powinien odpowiadać waszym gustom - może być bowiem szybki lub wolny, po polsku lub w innym języku. Podpowiadamy TOP 3 piosenki na pierwszy taniec, które będą hitem 2022 roku.

Zobacz także: Chcesz mieć szczęście w małżeństwie? Wybierz jeden z tych utworów na pierwszy taniec

Piosenka na pierwszy taniec 2022. TOP 3 opcje: polska, po angielsku, szybka

Wybór utworu na pierwszy taniec nie należy do łatwych rzeczy. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę słowa, co jest szczególnie utrudnione w przypadku obcojęzycznych utworów. Nikt nie chce bowiem zaliczyć wpadki, decydując się na piosenkę o nieszczęśliwej miłości. Tak było np. z utworem Brodki "Miał być ślub", który swego czasu był często wybierany przez pary młode. 

Trzeba też dobrze przemyśleć, jak ma wyglądać nasz pierwszy taniec. Lepiej czujecie się, delikatnie się bujając, zamierzacie zrobić show, a może ćwiczycie zjawiskowego walca? Do każdego z tych tańców powinniście dobrać inny utwór. 

Oto TOP 3 piosenki, które warto wziąć pod uwagę w 2022 roku: 

1. Polska piosenka na pierwszy taniec - Kuba Jurzyk, Bartek Królak "Być dla kogoś" 

Ta piosenka stała się popularna po tym, jak na platformie Netflix pojawił się film "Krime Story. Love Story". Zarówno historia w nim przedstawiona, jak również ten utwór kojarzą nam się z produkcjami z lat 90. Abstrahując od filmu, trzeba przyznać, że jest to piękna piosenka o miłości, która bez wątpienia wprowadzi wszystkich waszych gości w romantyczny klimat. 

2. Piosenka na pierwszy taniec po angielsku - Whitney Houston "I have nothing"

Wielu z was pewnie pomyśli, że to oklepana propozycja, ale Whitney Houston przeżywa drugą młodość - zwłaszcza jeżeli chodzi o wesela. "I have nothing" czy "I will always love you" to piękne ballady o miłości, które są chętnie wybierane przez pary młode na pierwszy taniec. "I have nothing" na swoje wesele wybrali nawet Ania i Robert Lewandowscy. 

3. Szybka piosenka na pierwszy taniec - Chuck Berry "You never can tell"

Pamiętacie kultową scenę tańca z filmu "Pulp Fiction"? Produkcje Quentina Tarantino nigdy nie wychodzą z mody, podobnie jak ta piosenka - coraz więcej par młodych wybiera ją na swój pierwszy taniec. Jej słowa opowiadają o miłości i ślubie dwojga młodych ludzi. Możecie do niej przygotować zabawny pierwszy taniec, np. wzorując się na scenie z "Pulp Fiction", którą znajdziecie poniżej. 

Piosenki na pierwszy taniec

Poniżej przedstawiamy więcej utworów, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru pierwszego tańca. Który z nich najbardziej wam się podoba? 

 1. Jessie Ware "Say you love me"
 2. Bruno Mars "Marry You"
 3. Ed Sheeran "Perfect"
 4. Kortez "We dwoje"
 5. Seweryn Krajewski "Wielka miłość"
 6. Jasmine Thompson "Willow"
 7. Zbigniew Wodecki "Opowiadaj mi tak"
 8. Paweł Domagała "Weź nie pytaj"
 9. Eric Carmen "Hungry Eyes" 
 10. Anna Jantar "Przetańczyć z tobą chcę całą noc"
 11. Ellie Goulding "Love me like you do"
 12. Elvis Presley "Can't help falling in love"
 13. Frankie Valli "Can't take my eyes of you"
 14. Aerosmith "I don't want to miss a thing"
 15. Maanam "Po to jesteś na świecie" 

Zobacz także: 30 najpiękniejszych piosenek na pierwszy taniec - polskie i zagraniczne propozycje

loader
Nietypowe śluby gwiazd. Te pary miały oryginalne ceremonie
8 Zobacz galerię
fot. Xavier Collin/Image Press/Splash/EAST NEWS