Zamknij

Chcesz mieć idealny pierścionek zaręczynowy? Daj ukochanemu te wskazówki

26.03.2021 11:48

Każda kobieta marzy o wyjątkowym pierścionku zaręczynowym. Warto zatem dać ukochanemu pewne wskazówki, które pomogą mu w wyborze idealnej błyskotki.

Kobieta w salonie jubilerskim wybiera pierścionek zaręczynowy
fot. Shutterstock

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, która ma nam wystarczyć na całe życie. Dlatego też warto zadbać o to, żeby był taki, jak sobie wymarzyłyśmy. Oczywiście wszystko tutaj leży w gestii naszego partnera, który będzie zapewne samodzielnie wybierał zaręczynową błyskotkę. Żeby jednak nie narazić się na sytuację, że pierścionek nam się nie spodoba, warto dać mu kilka wskazówek. Nie powinien się obrazić, a to może sprawić, że zaręczyny będą wyjątkowym przeżyciem dla was obojga. Zobaczcie, jak możecie mu podpowiedzieć. 

Zobacz także: Oto najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2021 roku. Wybierz ten idealny

Pierścionek zaręczynowy: jakie wskazówki dać partnerowi?

Z inicjatywą wskazówek może wyjść kobieta. Również mężczyzna jednak nie powinien bać się wypytać partnerkę o te kwestie. Dzięki temu oboje będziecie szczęśliwi.

Oto wskazówki, które warto dać partnerowi, gdy ten przymierza się do wyboru pierścionka zaręczynowego. 

1. Rodzaj złota

Są różne rodzaje złota. Każda kobieta ma pod tym względem własne upodobania. Jedne uwielbiają klasyczne żółte złoto, inne wybierają pierścionki z różowego złota, a jeszcze inne najchętniej decydują się na białe złoto. To podstawa, jeżeli chodzi o dobór biżuterii, warto zatem wprost zakomunikować swój wybór ukochanemu. 

2. Idealny kamień

Diament jest najpopularniejszym kamieniem, jeżeli chodzi o pierścionki zaręczynowe. Niektóre panie wolą jednak inne oczka. Jeżeli zatem chcesz, żeby kamień w twojej biżuterii był wyjątkowy, koniecznie podpowiedz ukochanemu, czego tak naprawdę oczekujesz. 

Zobacz także: Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niektóre kobiety mają duże wymagania

3. Pokaż mu zdjęcia

Czasami jest tak, że szukamy inspiracji w internecie. Niekiedy zdarza się, że idealny pierścionek wpadnie nam w oko przez przypadek. Wówczas przy okazji możecie pokazać ukochanemu swoje znalezisko. Dzięki temu on będzie wiedział, czego szukać, gdy zdecyduje się na oświadczyny. 

4. Zasugeruj sklep

Niektóre panie mają swoje ulubione sklepy z biżuterią. Jeżeli też tak masz, zabierz partnera na zakupy i zatrzymaj się na chwilę przy witrynie z idealnymi dla siebie błyskotkami. Możesz wskazać mu wówczas, co ci się podoba lub po prostu zasugerować, że właśnie tam ma szukać pierścionka. Pamiętaj jednak, żeby wziąć pod uwagę jego budżet. Inaczej możesz sprawić mu przykrość. 

5. Przegadajcie temat obrączek 

Jeżeli nie chcesz wprost mówić o pierścionku zaręczynowym, zawsze możesz zacząć rozmowę inaczej. Gdy jesteście w poważnej relacji, temat ślubu powinien być dla was czymś naturalnym. Możesz niepozornie zapytać, jakie marzą mu się obrączki. Wówczas przedyskutujecie temat biżuterii ślubnej, a jemu będzie łatwiej dobrać do niej idealny pierścionek zaręczynowy. 

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? A co po ślubie?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeżeli zamierzacie samodzielnie wybrać pierścionek zaręczynowy, warto kierować się jedną, złotą zasadą.

Zastanówcie się, jaki jest styl waszej partnerki i co lubi najbardziej. W ten sposób najlepiej dobierzecie pierścionek idealny, który na pewno jej się spodoba. 

Zobacz także: Chcesz oświadczyć się ukochanej? Zobacz, co powiedzieć, żeby ona ci nie odmówiła

loader

Niektóre pierścionki zaręczynowe gwiazd aż zapierają nam dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że kobiety na całym świecie chcą mieć identyczne.