Zamknij

Partner na wesele. Jak go wybrać, by się dobrze bawić przez całą noc?

02.06.2020
Aktualizacja: 02.06.2020 13:52

Partner na wesele to osoba, z którą mamy się przede wszystkim dobrze czuć i która nie będzie unikała tańców. Jak wybrać takiego partnera? Jakie powinien mieć cechy, a jakie cechy wykluczą go z listy kandydatów?

Partner na wesele
fot. Shutterstock

Partner na wesele a stereotypy

Przyjmuje się, że gości weselnych, którzy ukończyli 16. rok życia, zaprasza się wraz z osobą towarzyszącą. Oczywiście jest to miły gest w przypadku, gdy gość ma parę. W przeciwnym razie może się to okazać problemem, a najczęściej wszystko zależy od rodziny.

Niekiedy nikt nie zwraca uwagi na to, czy ktoś przyszedł na wesele z partnerem, czy też nie. Taka osoba może się doskonale bawić przez całe wesele, nawet nie myśląc o tym, że przyszła sama. Są jednak rodziny, w których wydaje się to sprawą wagi państwowej, a już na pewno sprawą, którą należy przedyskutować.

Może się oczywiście zdarzyć, że idąc samej na wesele, będziesz się świetnie bawić i będziesz rozchwytywana w tańcu przez wszystkich. Jeśli jednak okaże się, że partnerzy kurczowo trzymają się swoich partnerek, z którymi przyszli, trudno będzie komuś, kto przyszedł sam, spędzić miło ten czas.

Dlatego też zawsze warto rozważyć możliwość zaproszenia kogoś na wesele, kto będzie naszą osobą towarzyszącą.

Zobacz także: Jak zorganizować wieczór kawalerski dla pana młodego

Jak wybrać partnera na wesele? Dobre, tradycyjne metody

Pierwszym, naturalnym sposobem, który zwykle stosujemy, jest „rozpuszczenie wici” wśród znajomych lub rodziny, że szuka się partnera na wesele. To bardzo dobra metoda, ponieważ dzięki niej mamy szansę wybrać kogoś, kto nie jest zupełnie obcy, kogo znają nasi bliscy lub znajomi i za kogo prawdopodobnie będą mogli zaręczyć.

Połączeniem tradycji z nowoczesnością będzie wstawienie ogłoszenia na portalach społecznościowych, że szukamy partnera na wesele. Nie każdy jednak czuje się komfortowo w sytuacji, w której wiele osób dowiaduje się, że nie ma z kim pójść.

Co więcej, osoba, którą ktoś nam poleci, może nam całkowicie nie przypaść do gustu, co z pewnością będzie bardzo niezręczne. W takim przypadku nie pozostajemy jednak z niczym!

Jak wybrać partnera na wesele w mniej konwencjonalny sposób?

Jeśli do wesela pozostało jeszcze trochę czasu i nie musimy się spieszyć z wyborem, być może dobrym pomysłem będzie zarejestrowanie się na portalach randkowych i znalezienie partnera na wesele w sieci.

Piszemy tu o tym, że potrzeba na to nieco więcej czasu, bo przecież warto wcześniej poznać daną osobę i przekonać się, czy dobrze czujemy się w jej towarzystwie i czy profil na portalu nie okazał się mocno podkoloryzowany.

Partner na wesele do wynajęcia

Co ciekawe, od niedawna funkcjonują w sieci portale, na których można zgłosić swoją kandydaturę bądź też wyszukać dla siebie partnera na wesele. Taka, jeśli wolno tak powiedzieć, „usługa” wiąże się jednak ze sporym wydatkiem.

Zapewnienie sobie partnera na wesele kosztuje od 200 do 2000 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że zaproszenie na wesele wiąże się również z innymi wydatkami, jak choćby prezent dla nowożeńców, kreacja na uroczystość czy też wizyty u kosmetyczki czy u fryzjera, wynajęcie partnera mocno obciąży budżet większości osób.

Dodajmy tu jeszcze, że wynajęcie partnera na wesele przez portal internetowy wiąże się także najczęściej z możliwością spotkania go przed imprezą. Można więc wcześniej poznać kandydata na partnera weselnego i podjąć ostateczną decyzję co do wyboru.

Zobacz także: Poduszki na obrączki. Niezbędny ślubny szczegół, czy zbytek?

Na co zwrócić uwagę, wybierając partnera na wesele?

Można bez przesady powiedzieć, że w przypadku partnera na wesele liczą się przede wszystkim trzy sprawy:

  • Czy czujemy się swobodnie w jego towarzystwie?
  • Czy partner dobrze tańczy?
  • Czy partner nie ma problemu z alkoholem?

Przyjrzyjmy się temu bliżej. Dobrze byłoby, aby nasz partner na wesele lubił towarzystwo ludzi, aby rozmowa się kleiła i by nie trzeba było go zabawiać. Tu jednak tkwi mały szkopuł. To osoba, która przyszła z nami, a więc wypadałoby, by większości czasu nie spędzała z innymi gośćmi, ale z osobą, która go zaprosiła.

Podsumujmy więc: towarzyski – tak. Szukający za wszelką cenę uznania u innych – nie. Wesele nieodmiennie wiąże się z tańcami do białego rana, dlatego wymagamy od partnera, by miał choćby minimalne wyczucie rytmu i by (przynajmniej!) nie stronił od tańca. Jeśli osoba, którą chcemy zaprosić, ma problem z alkoholem, to spędzenie z nią wesela prawdopodobnie będzie bardzo złym pomysłem.

Partner, który nie kontroluje ilości wypitego alkoholu, po prostu nie nadaje się na wesele.