Zamknij

Para młoda rzuciła gościom weselnym prawdziwe wyzwanie. Niektórzy wpadli w panikę

08.10.2021 13:53
Para młoda rzuciła gościom weselnym prawdziwe wyzwanie. Niektórzy wpadli w panikę
fot. SHUTTERSTOCK

Na gości, którzy przyszli na wesele Gemmy i Jamesa, czekało nie lada wyzwanie. Aby znaleźć swoje miejsce przy stole, musieli rozwiązać... zadanie matematyczne. Choć nietypowy pomysł pary młodej początkowo wywołał panikę wśród zaproszonych, finalnie przypadł im do gustu.

Choć mogłoby się wydawać, że ślub i matematyka nie idą ze sobą w parze, to jednak nic bardziej mylnego. Pewna brytyjska para młoda, która uwielbia liczyć, postanowiła podzielić się z gości weselnymi swoją wielką pasją. Przygotowała dla nich zadania matematyczne o różnej trudności. Żeby było ciekawiej, wynik równania wskazywał numer miejsca przy stole.

Para młoda rzuciła gościom weselnym prawdziwe wyzwanie

James Sherred poślubił Gemmę pod koniec sierpnia. Po wzruszającej uroczystości razem z osiemdziesięcioma gośćmi weselnymi udali się na przyjęcie w Stanford Farm w Shropshire w Wielkiej Brytanii. Kiedy ich krewni i przyjaciele weszli na salę, znieruchomieli.

Zobaczyli przed sobą wielką tablicę z napisem "Which table are you on?" - "Przy którym stoliku siedzisz?". Zamiast konkretnych numerów miejsc, ujrzeli jednak równania matematyczne. Dopiero ich wynik wskazywał, przy którym stole powinna usiąść dana osoba.

W razie problemów goście weselni mogli skorzystać z kalkulatora. Ponadto osoby, które dostały trudniejsze zadania do obliczenia, otrzymały od państwa młodych dodatkowe wskazówki. 

Sprawdź też:  Zdradził ją dzień przed ślubem. Teraz komentuje jej filmiki w sukni ślubnej

Goście weselni musieli rozwiązywać zadania matematyczne

Okazuje się, że zarówno panna, jak i pan młody to prawdziwi miłośnicy matematyki. Gemma uwielbia liczyć i od zawsze był to jej ulubiony przedmiot w szkole, natomiast James z zawodu jest nauczycielem matematyki w liceum. 

Kocham matematykę, zawsze był to mój ulubiony przedmiot. Kiedy zastanawialiśmy się, jak sprawić, by ten ślub był dla nas wyjątkowy, Gemma przypomniała sobie plan stołu, który widziała na weselu w Kanadzie 10 lat temu. Zamieszczenie zadań z matematyki od razu wydało nam się świetnym pomysłem - komentował świeżo upieczony małżonek.

James dodał także, że choć początkowo traktowali to jako żart, szybko uzmysłowili sobie, że warto byłoby urzeczywistnić ten szalony pomysł. Para młoda chciała w ten sposób przełamać pierwsze lody między gośćmi i sprawić, by szybko zaczęli ze sobą rozmawiać.

Małżonkowie w wywiadzie dla portalu mirror.co.uk wyznali, że część ich przyjaciół nie znosi matematyki, więc żałują, że nie mogli zobaczyć ich min. Dodali również, że mimo wszystko pomysł ten spodobał się ich gościom, którzy potem rozmawiali o tym przez całą noc.

Przyjaciołom i rodzinie naprawdę pomysł ten przypadł do gustu. Powiedziano nam, że początkowo pojawiła się panika. Ludzie mówili: "O nie, tylko nie matematyka!" Ale wkrótce udało się wszystkim rozwiązać zadania i nikt nie był głodny - podsumował pan młody.

Sprawdź też:  Teściowa próbowała otruć pannę młodą podczas wesela. W porę zareagował pan młody

Jak wam się podoba taki pomysł?

RadioZET.pl/mirror.co.uk/gazeta.pl