Zamknij

Panna młoda w sukni ślubnej przy biurku w szkole. Za tym zdjęciem kryje się niezwykła historia

10.09.2021 11:56
Panna młoda w sukni ślubnej przy biurku w szkole. Za tym zdjęciem kryje się niezwykła historia
fot. SHUTTERSTOCK

W czwartek media społecznościowe obiegło zdjęcie, które przedstawia kobietę w sukni ślubnej. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że panna młoda siedzi przy biurku w szkole. Okazuje się, że za fotografią kryje się niesamowita historia.

"Uciekająca panna młoda", "panna młoda z klasą" - tak we Włoszech komentowane jest opublikowane w czwartek w mediach zdjęcie panny młodej przy szkolnym biurku. Kobieta w sukni ślubnej podpisuje... kontrakt w sprawie stałej pracy. Historia przyszłej mężatki skradła serca nie tylko mieszkańców Italii, ale popularność zdobyła na całym świecie.

Panna młoda w sukni ślubnej przy biurku w szkole. Za tym zdjęciem kryje się niezwykła historia

Okazuje się, że bohaterką głośnego zdjęcia jest nauczycielka matematyki z miejscowości Martina Franca położonej niedaleko Taranto w Apulii, na południu Włoch. Kobieta do tej pory pracowała bez etatu. Gdy wreszcie zaproponowano jej stałe zatrudnienie, nie wahała się ani chwili.

Choć tego samego dnia miała ślub, zjawiła się w szkole, by podpisać niezbędne dokumenty. Miała na sobie białą suknię i długi welon. Od razu po wyjściu z placówki pojechała do kościoła, by powiedzieć sakramentalne "tak". 

"Panna młoda z klasą" podbiła serca internautów

Fotografia "panny młodej z klasą" została najpierw zamieszczona na profilu technikum w mediach społecznościowych z następującym komentarzem: "Różne rzeczy widzieliśmy w szkole, ale czegoś takiego nigdy wcześniej".

Następnie dyrekcja wyjaśniła: "Nasza nowa koleżanka musiała podpisać kontrakt o przyznaniu jej rocznej katedry matematyki, choć miała tego dnia inne bardzo ważne plany. Ale znalazła sposób, by przyjść do szkoły".

Wszystkiego dobrego, Carmela, trafiłaś już do naszych serc - zapewnili nauczyciele.

Oprócz entuzjastycznych komentarzy pojawiła się też opinia, że zdjęcie jest bardzo smutne, ponieważ przedstawia stan włoskiej oświaty. W Italii wielu nauczycieli pozbawionych jest stałych umów i musi pracować dorywczo, czasem latami czekając na kontrakt.

RadioZET.pl/PAP(Sylwia Wysocka)