Zamknij

Ozdoby na tort weselny. Zabawnie czy romantycznie? Oto nasze pomysły!

02.06.2020
Aktualizacja: 02.06.2020 14:12
Ozdoby na tort weselny
fot. Shutterstock

Ozdoby na tort to doskonałe uzupełnienie atrakcji, jaką jest wjazd tortu na salę weselną. Dziś przedstawiamy mnóstwo propozycji, zarówno romantycznych, jak i zabawnych dekoracji, które uświetnią tę chwilę. Przekonaj się i sprawdź!

Jakie ozdoby na tort weselny warto wybrać?

Z tortem weselnym wiąże się całe wydarzenie. Najczęściej wjeżdża on na specjalnym stoliku, przy akompaniamencie muzyki, wraz z pokazem światła i racami. Dlatego też wiele młodych par decyduje się na spektakularne ozdoby na tort weselny, by dopełnić całości atrakcji (i, co tu dużo mówić, zapewnić sobie niezapomniane zdjęcia i kadry filmu).

Specjalna oprawa towarzysząca pojawieniu się tortu wymaga, by okazał się on nie tylko piękny, ale także oryginalny, a do tego najczęściej ozdobiony albo zabawnie, albo romantycznie.

Do jego ozdoby można użyć tak zwanych topperów, karteczek na piku, figurek, ozdób z masy cukrowej, świeżych kwiatów oraz owoców i czekolady.

Zobacz także: Partner na wesele. Jak go wybrać, by się dobrze bawić przez całą noc?

Toppery i karteczki na piku jako ozdoby na tort weselny

Toppery to umieszczone na szpikulcach figurki lub napisy. Wykonane są one najczęściej z tworzywa sztucznego, drewna lub też kartonu. Figurki będą tu zazwyczaj standardowe, z parą młodą, a wśród napisów możemy wybierać między innymi pomiędzy „Mr & Mrs”, „Love”, „Na zawsze razem”, „Młoda para”, czy też „Miłość jest słodka” albo „Najlepsze dopiero przed nami”.

Karteczki na piku zawierają najczęściej motywy nawiązujące do miłości, jak serduszka, lub też zabawne albo romantyczne napisy, jak na przykład „Bite me baby one more time”, „Love is the sweetest thing”, czy też „A little piece of love”.

Piki do wkłuwania w tort nadają się do stosowania zarówno do wyrobów z bitą śmietaną, jak i z kremem.

Zobacz także: Lampiony papierowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdź!

Figurki na tort weselny – zabawne i romantyczne

Jeszcze do niedawna na weselnych tortach widniały klasyczne figurki przedstawiające stojących przy sobie pannę i pana młodego. Obecnie jednak znaleźć można postaci młodej pary ustawione w różnych, zarówno romantycznych, jak i zabawnych pozach, które dalekie są od swoich dość sztywnych poprzedniczek.

Oto kilka przykładów romantycznych figurek:

 • Pan młody trzymający pannę młodą na rękach,
 • Pan młody wychylony z górnego blatu tortu i na dole panna młoda z wyciągniętą do niego ręką,
 • Para siedząca na ławeczce,
 • Para w tańcu,
 • Całująca się para.

Wśród figurek ustawionych w zabawnych pozach znajdziemy na przykład:

 • Pannę młodą, która ciągnie za sobą pana młodego,
 • Parę wykonującą salto,
 • Pannę młodą ciągnącą pana młodego,
 • Pana młodego stojącego na trenie panny młodej,
 • Pannę młodą sprawdzającą wielkość bicepsa pana młodego,
 • Pannę młodą z przerzuconym przez ramię panem młodym.

Zobacz także: Poduszki na obrączki. Niezbędny ślubny szczegół, czy zbytek?

Ozdoby z masy cukrowej na tort weselny

Ozdoby z masy cukrowej mogą podkreślać klasyczny charakter całej uroczystości lub też wręcz przeciwnie, dodać stylistyczne akcenty. Pojawiają się w postaci kwiatów, figurek i różnego rodzaju zdobień.

Jeśli na przykład ślub biorą osoby, które wspólnie interesują się żeglarstwem, to kotwice, liny, koło sterowe czy też paski wykonane z masy cukrowej będą doskonałym uzupełnieniem tortu.

Zobacz także: Obrączki ślubne tytanowe. Alternatywa dla złota i platyny

Ozdoby na tort weselny ze świeżych kwiatów

Ozdoby na tort weselny w formie świeżych kwiatów to wspaniały pomysł, który doskonale wpisze się w romantyczny klimat całej uroczystości.

Najczęściej stosuje się tu kwiaty, które wykorzystane zostały również do dekoracji sali weselnej. Mogą to być na przykład eustomy, gipsówka, goździki, piwonie, róże, frezje, storczyki, hortensje, kalie, margerytki czy jaskry.

Dodatkowe ozdoby na tort weselny z owoców i czekolady

Ozdoby na tort z czekolady lub owoców sprawdzą się fantastycznie, zarówno w towarzystwie zabawnych, jak i romantycznych dodatków. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy dekoracja tortu obejmuje i czekoladę, i owoce.

Takie połączenie sprawia, że tort prezentuje się widowiskowo i bardzo apetycznie. Owoce mogą tworzyć na torcie ciekawe kompozycje, a czekolada może tu wystąpić zarówno w postaci wykonanych ozdób, jak i polewy.

Do dekoracji tortów weselnych stosujemy wszystkie rodzaje czekolad: mleczną, deserową, gorzką i białą. Mamy nadzieję, że wszystkie inspiracje i informacje, jakie przedstawiliśmy, okażą się pomocne i podjęcie decyzji, jakie wybrać ozdoby na tort, zabawne czy romantyczne, będzie dzięki nim o wiele łatwiejsze!

Zobacz także: Fryzury na wesele dla krótkich włosów. Loki, upięcia i ozdoby