Zamknij

Ślub zmienia wszystko w związku? O te rzeczy najczęściej kłócą się nowożeńcy

23.06.2022 10:46
O co najczęściej kłócą się nowożeńcy? Te rzeczy zmieniają się po ślubie
fot. Shutterstock

Wiele osób mówi, że życie po ślubie zmienia się diametralnie. Biorąc pod uwagę to, o co kłócą się nowożeńcy, nie sposób się z tym nie zgodzić.

Mówi się, że życie po ślubie nie różni się specjalnie od tego, jak wygląda nasz związek przed zawarciem małżeństwa. Gdy jednak minie miesiąc miodowy, w życiu nowożeńców mogą pojawić się problemy, których nie mieli jako narzeczeni. Są one głównym powodem nieporozumień w relacji. Nawet najbardziej udane pary mogą mieć kłopoty z ich przezwyciężeniem bez awantur. Zobaczcie, o co ludzie najczęściej kłócą się po ślubie.

Zobacz także: Czy związek zmienia się po ślubie? Największe rozczarowania par młodych

O co najczęściej kłócą się nowożeńcy? Te rzeczy zmieniają się po ślubie

Życie po ślubie z reguły przypomina sielankę. Po upływie kilku miesięcy nadchodzi jednak proza życia, a wówczas mogą pojawić się problemy wywołujące kłótnie. 

Portal plotek.pl przytoczył listę 5 rzeczy, o które zazwyczaj kłócą się nowożeńcy. Wam też się przytrafiają?

1. Codzienne obowiązki

Jeżeli mieszkaliście ze sobą przed ślubem, takie rzeczy nie powinny już was zaskakiwać. Gdy jednak dopiero rozpoczynacie wspólne życie, wszystko może zacząć was denerwować. On znowu odkłada mycie naczyń na później, a ona rozrzuca swoje ubrania po całej sypialni? Przez tego typu problemy przechodzi niemal każda para, ale spokojnie - da się je przezwyciężyć. 

2. Kontakty z rodziną drugiej osoby

Mówi się, że nie bierze się ślubu z teściami. Oczywiście jest to prawda, ale rzeczywistość może wyglądać inaczej. Nie da się bowiem całkowicie zerwać kontaktu z rodziną, a każdy z nas ma inne kontakty z rodzicami i rodzeństwem - jedni potrzebują większej bliskości, inni trzymają ich na dystans. Rzecz w tym, że trzeba uszanować każdą sytuację i umieć pójść pod tym względem na kompromis. Inaczej nigdy się nie dogadacie. 

3. Brak romantyzmu

Na początku związku są motyle w brzuchu i chcemy spędzać z ukochaną osobą jak najwięcej czasu. Im dalej w las, tym bardziej trzeba będzie dbać o romantyzm. W pewnym momencie związku może pojawić się przyzwyczajenie, a już na pewno nie będziemy odczuwać tego, co na początku. Tylko od nas zależy, czy rozpalimy żar w relacji na nowo. 

Zobacz także: 4 rzeczy, które mężczyźni przestają robić po ślubie. To często kończy się rozwodem

4. Wydatki

Finanse są częstą przyczyną nieporozumień. Mówi się nawet, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Gdy osoba oszczędna trafi na taką, która uwielbia wydawać, wówczas może dojść do spięć. Niestety te kwestie zazwyczaj ujawniają się dopiero po ślubie, gdy ustalamy wspólny budżet. Dlatego lepiej porozmawiać na temat finansów jeszcze przed weselem. 

5. Metody wychowawcze 

A gdy już pojawią się dzieci... nie dość, że pryska romantyzm, to jeszcze dochodzą kolejne osoby, które mogą wywołać kłótnie w związku. Każdy z nas był wychowywany inaczej i pamięta inne wzorce ze swojego dzieciństwa. Często też teściowie dają "dobre rady" dotyczące naszego podejścia do dzieci. Najlepiej, żebyście przed ciążą wspólnie ustalili, jak wyobrażacie sobie wychowywanie swoich pociech. Wówczas nie sposób będzie was zaskoczyć. 

Główne przyczyny rozwodów na świecie

Warto pracować nad związkiem i nauczyć się chodzić na kompromisy, żeby przezwyciężyć wszystkie konflikty w związku. W innym przypadku będziecie się męczyć w takiej relacji, a w ostateczności może się to zakończyć rozwodem.

Najczęściej ludzie decydują się na zakończenie małżeństwa ze względu na obwinianie się o wszystko, deprecjonowanie partnera, a także poczucie samotności w relacji. Są to z reguły skutki bardziej błahych nieporozumień, które nie są wyjaśniane na co dzień. Dlatego kluczowe jest rozmawianie z ukochaną osobą i wyjaśnianie konfliktów na bieżąco. 

Zobacz także: Aż 90% rozwodów ma miejsce przez te 4 rzeczy. Co ciekawe, na liście nie ma zdrady

Michał Wiśniewski z mikrofonem zakłada okulary przeciwsłoneczne
15 Zobacz galerię
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Źródło: papilot.pl