Zamknij

Noc poślubna. Jak sprawić, by była niezapomniana? Przekonaj się!

02.06.2020
Aktualizacja: 02.06.2020 15:15
Noc poślubna
fot. Shutterstock

Noc poślubna to tak wyjątkowe wydarzenie w życiu świeżo upieczonych małżonków, że warto zadbać o jej oprawę. Odpowiednia muzyka, świece i zapachy to dopiero początek. Sprawdź, co jeszcze sprawi, że noc poślubna będzie spełnieniem marzeń.

Noc poślubna... kilka dni po ślubie

Tradycja nocy poślubnej wydaje się jednak na tyle żywa, że nowo poślubieni małżonkowie starają się, by miała ona wyjątkową oprawę, nawet jeśli odbywa się dwa lub trzy dni po ślubie.

Jak wiadomo, sama organizacja wesela i tańce do białego rana mogą być bardzo wyczerpujące. Bez względu jednak na to, kiedy będzie miała miejsce pierwsza wspólna noc pary jako małżeństwa, warto zadbać o to, by stała się niezapomnianym przeżyciem.

Flirt zawsze działa, czyli jak rozpocząć noc poślubną

Ślub i wesele to uroczystości które, choć zorganizowane ze względu na młodą parę, wymagają od małżonków sporego wysiłku. W końcu trzeba zadbać o to, by każdy gość poczuł się zauważony.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ferworze obowiązków związanych z przyjęciem gości podjąć flirt ze swoim świeżo upieczonym małżonkiem/małżonką. Dotyk, spojrzenia i pocałunki mogą stać się doskonałym wstępem do nocy poślubnej. I bardzo wskazanym!

Pokój dla pary młodej w noc poślubną

Pokój, w którym para młoda spędzi swoją noc poślubną, wymaga naszej szczególnej uwagi. Jego przygotowanie nie zajmie dużo czasu, a efekt sprawi, że młodzi małżonkowie będą się mogli zrelaksować i poddać nastrojowi chwili.

Co warto zrobić w tym celu?

  • Skrapiamy pościel i ręczniki specjalnymi perfumami do domu lub też
  • Zapalamy kadzidełka albo świece zapachowe. Zapachy o działaniu afrodyzjakalnym mają między innymi ylang-ylang, jaśmin, drzewo sandałowe i lawenda.
  • Jeśli nie chcemy, by w pokoju wyczuwane były zbyt silne aromaty, warto ozdobić sypialnię świeżymi kwiatami.
  • Przygotowujemy składankę utworów, które wprowadzą nas w romantyczny nastrój.
  • Rozsypujemy na pościeli płatki róż.

W tym miejscu trzeba dodać, że o wykonanie wszystkich tych zabiegów najlepiej poprosić druhnę lub zaufaną osobę z obsługi (jeśli nocujecie w hotelu) tak, by po wejściu do sypialni wszystko było już gotowe.

Bielizna na noc poślubną

Co do tego nie ma wątpliwości: noc poślubna to wydarzenie, na które trzeba założyć wyjątkową bieliznę. Wszelkie koronki, ozdoby, nietypowe komplety bielizny są tu jak najbardziej wskazane.

Na noc poślubną doskonale na przykład nadaje się bielizna w formie gorsetu, ministringi, nocne jedwabne koszulki czy pończochy. Do tego obowiązkowo szpilki.

Zobacz także: Podróż poślubna w Polsce czy za granicą? Jak zaplanować i gdzie pojechać?

Przekąski czekające w pokoju

Jeśli noc poślubna rozpoczyna się po weselu, to prawdopodobnie przekąski nie będą potrzebne, ale jeśli zaaranżujecie ją innego dnia, wtedy świeże truskawki, winogrona, melon, bita śmietana i szampan mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wszystkie te przekąski uznawane są za afrodyzjak, który choć prawdopodobnie nie będzie potrzebny, jednak może podkręcić atmosferę i stać się doskonałym początkiem wspólnego spędzenia nocy poślubnej.

Masaż w noc poślubną

Nic nie działa tak kojąco i relaksująco jak masaż z użyciem pachnących olejków. Może się on okazać szczególnie przydatny po wielu miesiącach planowania i organizowania ślubu, choć oczywiście nie tylko.

Delikatne muśnięcia dłońmi z użyciem pobudzających zmysły wonnych olejków to idealny wstęp do nocy poślubnej, bez względu na to, czy odbędzie się ona tuż po weselu, czy też nie.

Wspólna kąpiel w noc poślubną

Wspólna kąpiel, i to zarówno pod prysznicem, jak i w wannie, w pachnącej pianie, to  doskonały sposób na rozpoczęcie niezapomnianej nocy poślubnej.

Wzajemne mycie pleców lub  nacieranie skóry cukrowymi, pachnącymi peelingami albo olejkami w otoczeniu nastrojowego światła świec i w dźwiękach specjalnie na tę okazję przygotowanej muzyki – czy to nie brzmi jak idealny wstęp do nocy poślubnej?

Upominki w noc poślubną

Jeśli tylko oboje małżonkowie umówią się co do tego, że w noc poślubną wręczają sobie prezenty, to mogą one stać się fantastycznym wstępem do wspólnej nocy. O jakich prezentach mowa?

Mogą to być romantyczne podarunki, takie jak róża, wiersz miłosny i butelka szampana lub wisiorek w kształcie serca. Ślubnym prezentem mogą też być zabawki erotyczne lub seksowna bielizna.

Którekolwiek z podanych przez nas sposobów na stworzenie nastroju wybierzecie, z pewnością będą one tylko miłym dodatkiem do nocy poślubnej, bo najważniejsi w tej chwili są przecież dla siebie młodzi małżonkowie.

Zobacz także: Ozdoby na tort weselny. Zabawnie czy romantycznie? Oto nasze pomysły!