Zamknij

W jakim wieku najlepiej wziąć ślub? Wyniki badań nie pozostawiają watpliwości!

10.08.2020 11:09
ślub
fot. Shutterstock

Chcesz wziąć ślub, ale zastanawiasz się, czy to dobry moment? Sprawdź, co na ten temat mówią badacze.

Nie ma wątpliwości, że decyzja o zawarciu związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Niestety z roku na rok coraz więcej małżeństw z różnych powodów się rozpada. Jak się okazuje, spory wpływ na to może mieć wiek, w jakim się pobieramy. Badacze postanowili sprawdzić, kiedy najlepiej podjąć decyzję ślubie. Poznaj szczegóły ich badań.

W jakim wieku najlepiej wziąć ślub?

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej wziąć ślub? Decyzja ta nie powinna być podejmowana pochopnie, jednak zbyt długie jej odwlekanie też nie wróży nic dobrego dla związku.

Z badań socjologów z Uniwersytetu w Utah wynika, że związki małżeńskie zawarte w wieku 25-32 lat mają największą szansę na przetrwanie. Zdaniem dr Nicholasa Wolfingera świeżo upieczeni małżonkowie, którzy mają 20 lat i mniej, a także ci po 32. roku życia statystycznie najczęściej się rozwodzą.

Dlaczego osoby w wieku 25-32 lat budują najsilniejsze więzi? Przede wszystkim dlatego, że zdążyły się już wyszaleć, zakończyły edukację i są w pełni gotowe na kolejny duży krok w swoim życiu.

Planujesz ślub? Sprawdź, jaka suknia ślubna będzie dla ciebie idealna! 

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która suknia ślubna do ciebie pasuje

Suknia ślubna: która do ciebie pasuje [QUIZ]

Twój ulubiony kolor pomadki do ust to: