Zamknij

To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

24.11.2020 08:59

Małżeństwo Diany i Karola nie należało do udanych z wielu powodów. Jednym z największych problemów w ich związku nie była jednak Kamila.

Księżna Diana zasmucona i książę Karol zdenerwowany podczas oficjalnej wizyty
fot. DAVID HARTLEY/East News

Księżna Diana i książę Karol niemal od początku mieli problemy ze swoją relacją. Jeszcze przed ślubem narzeczona następcy tronu dowiedziała się bowiem o jego romansie z Kamilą Parker Bowles. Choć wielu ludzi właśnie relację księcia i jego przyjaciółki uważa za gwóźdź do trumny tego małżeństwa, w rzeczywistości chodziło o coś zupełnie innego. Okazuje się, że książę Karol w wielu chwilach był po prostu zazdrosny o swoją piękną żonę, która w pewnym momencie uzyskała przydomek "Królowej Ludzkich Serc".

Zobacz także: To nie Diana miała zostać żoną Karola. Nie uwierzycie, z kim spotykał się przed nią

Największy problem w małżeństwie Diany i Karola. To nie była Kamila

Choć to właśnie relacja Karola z Kamilą sprawiła, że od początku nie układało się między nim a Dianą, największym problemem ich związku okazała się... zazdrość.

Relacja między Dianą i Karolem zaczęła się układać podczas ich oficjalnej podróży do Australii. Wówczas książę ograniczył kontakty z Kamilą i skupił się na żonie oraz synku.

Sielanka trwała jednak bardzo krótko. Karolowi zaczęła bowiem przeszkadzać popularność Diany, ponieważ sam znalazł się w jej cieniu.

Jeździliśmy po Australii i ciągle słyszeliśmy: "O, tam jest Diana". Gdy jesteś mężczyzną takim jak mój mąż, dumnym mężczyzną, i słyszysz to przez cztery tygodnie, zaczyna ci to przeszkadzać. Wywołuje to w tobie smutek zamiast radości, którą moglibyście się dzielić. Uwaga mediów spowodowała, że stał się bardzo zazdrosny. Z tego powodu wiele spraw się skomplikowało - opowiadała Diana w rozmowie z BBC w 1995 roku. 

Książę, który zawsze był w cieniu swojej matki, nie mógł znieść, że teraz został przyćmiony przez własną żonę. To sprawiło, że ich relacji nie dało się już uratować. 

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy Diany wzbudził kontrowersje. Jej wybór zirytował królową

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!