Zamknij

Mikroślub będzie najgorętszym trendem 2021 roku! Eksperci nie mają wątpliwości

24.09.2020 09:05
Para młoda
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na branżę ślubną. I sprawiła przy okazji, że pojawiają się nowy trendy. Zobaczcie, na czym polega jeden z najmocniejszych trendów ślubnych na 2021 rok.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym dniem w życiu każdej pary jest ślub. Każda panna młoda i każdy pan młody chce, żeby ten dzień był wyjątkowy i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niestety w tym roku nie do końca jest to możliwe. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wielu osobom plany ślubne - niektóre pary musiały nawet przekładać swoje uroczystości.

Bardziej zdeterminowani stwierdzili, że dadzą radę okroić liczbę gości weselnych do minimum i będą świętować w gronie najbliższych. Kilkunastoosobowe śluby i wesela stały się codziennością. A brak przepychu i naturalność są teraz w modzie weselnej.

Eksperci nie mają wątpliwości, że trend ten się utrzyma. A w 2021 roku królować będą mikrośluby!

Mikroślub - najgorętszy trend 2021 roku

W 2021 roku królować będą mikrośluby. Na czym polega ten trend? To organizowanie małych wesel - najczęściej w postaci obiadów i tańców w gronie najbliższej rodziny i najbliższych znajomych. Często takie śluby odbywają się w małych kapliczkach w rodzinnym mieście, a zabawa po uroczystości organizowana jest w ogrodzie wokół domu rodziców.

W mikroślubach panny młode odchodzą od strojnych sukien ślubnych na rzecz białych, zwiewnych sukienek kupionych w sieciówkach. Zamiast pokaźnych rozmiarów bukietu widzimy zebrane świeżo kwiaty polne. W ogóle ozdoby ograniczone są do minimum i korzysta się z naturalnych uroków danego miejsca.

Mikroślub wiąże się także z mniejszą liczbą gości. Świętujemy wyłącznie w gronie najbliższych - rozmowom, uśmiechom i tańcom nie ma końca, gdyż to właśnie w takim towarzystwie czujemy się najlepiej. Trend ten to także doskonały pretekst do tego, żeby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy.

Myślicie, że mikroślub przyjmie się na dobre?

Panny młode chcą wyglądać na swoim ślubie jak prawdziwe gwiazdy. Dlatego chętnie sięgają po suknie ślubne gwiazd! Zobaczcie, po jakie najczęściej.