Zamknij

Mężczyzna przez chorobę zapomina, że jest żonaty. Zrobił coś, czym poruszył ukochaną do łez

28.06.2021 10:29
Mężczyzna choruje na Alzheimera - drugi raz oświadczył się żonie
fot. Shutterstock

Ten mężczyzna choruje na Alzheimera. Zdarza mu się nie rozpoznawać własnej żony, jednak tym wzruszającym gestem udowodnił, że ją kocha. 

Alzheimer to podstępna i przerażająca choroba. Choć zazwyczaj kojarzy nam się z ludźmi w podeszłym wieku, zdarza się, że zapadają na nią także młode osoby. Tak jest w przypadku tego mężczyzny. Peter Marshall miał zaledwie 53 lata, gdy w 2018 roku zdiagnozowano u niego Alzheimera. Choć uczy się żyć z chorobą, zdarza się, że nie rozpoznaje otoczenia wokół siebie, w tym swojej żony. Ostatnio zrobił jednak coś, czym nie dość, że wzruszył ją do łez, to jeszcze udowodnił, że prawdziwa miłość wypływa prosto z serca.

Zobacz także: Młodzi postanowili ogolić się na łyso podczas wesela. Przy tym nagraniu nie da się nie płakać

Mężczyzna chory na Alzheimera zapomniał, że jest żonaty

Alzheimer to choroba, która sprawia, że ludzie zapominają, kim są jego najbliżsi i czują się bardzo samotni. Ten mężczyzna ma szczęście, że rodzina trwa przy nim na dobre i złe.

Lisa Marshall jest żoną Petera. Gdy usłyszała diagnozę była równie przerażona jak jej mąż. Wiedziała jednak, że muszą poradzić sobie w tej sytuacji. 

Wydawało mi się, że to choroba, na którą zapadają 80-latkowie. Nic na jej temat nie wiedziałam - powiedziała Lisa w rozmowie z Today.com. 

Kobieta cały czas trwa przy swoim mężu. Każdego dnia pomaga mu w wykonywaniu codziennych czynności i zapewnia go o swojej miłości. Peterowi jednak zdarza się zapominać, że jest jego żoną.

Niedawno ponownie przestał rozpoznawać Lisę. Zrobił jednak coś, czym udowodnił, że kocha ją nawet wtedy, gdy jej nie kojarzy. 

Zobacz także: Ten mężczyzna zaliczył wpadkę na własnym ślubie. Panna młoda nie spodziewała się takiego widoku

Chory na Alzheimera Peter ponownie oświadczył się żonie

Peter i Lisa są małżeństwem od 12 lat. Łączy ich silna więź, o czym możemy przekonać się dzięki historii, którą opisał portal People.com. 

Pewnego dnia małżeństwo wspólnie oglądało telewizję. Peter wówczas zapomniał, kim jest siedząca obok niego kobieta. Mimo tego postanowił uklęknąć na kolano i... ponownie się jej oświadczyć. 

Szczęśliwa Lisa oczywiście przyjęła jego propozycję i przy pomocy córki dopełniła wszelkich formalności. Dzięki temu para mogła odnowić swoją przysięgę małżeńską. 

Zobacz także: Tiktokerka pokazała, jakie wytyczne dostała od partnera na czas Euro. Internauci płaczą ze śmiechu

Gwiazdy na czerwonym dywanie chcą prezentować się jak najlepiej. Niektóre z nich zdecydowały się na kreacje, które mogłyby spełniać także funkcje... sukien ślubnych.

Źródło: Today.com/People.com