Zamknij

Bez tych rzeczy Harry i Meghan nie wyobrażali sobie ślubu. Pary młode powinny wziąć z nich przykład

07.06.2021 10:25
Meghan i Harry mieli ekologiczny ślub z dwóch względów
fot. POOL AFP/AP/East News

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary młodej. Meghan i Harry zadbali o to, żeby ceremonia była zgodna z ich przekonaniami. Chodziło o ekologię.

Choć Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, jeszcze długo będą wzbudzać ogromne emocje na całym świecie. 6 czerwca dowiedzieliśmy się, że na świat przyszła córeczka pary, która otrzymała imiona po swojej prababci i babci - Lilibet Diana. W mediach wciąż pojawiają się także informacje dotyczące ich ślubu, o którym od lat jest głośno. Okazuje się, że podczas ceremonii para młoda postanowiła zadbać o ekologię.

Zobacz także: Książę Filip nie chciał, żeby Harry żenił się z Meghan. Nie uwierzycie, co powiedział wnukowi

Meghan i Harry mieli ekologiczny ślub. Wpłynęły na to trzy rzeczy

Meghan i Harry od lat pokazują, że zamierzają pozostać wierni własnym poglądom. To w dużej mierze sprawiło, że podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej. 

Okazuje się, że również podczas swojego ślubu nie pozwolili sobie na żadne ustępstwa. Zarówno Harry, jak i Meghan pokazują bowiem, że ekologia jest dla nich bardzo ważna.

Podczas ceremonii mogliśmy dostrzec trzy rzeczy, dzięki którym młoda para udowodniła całemu światu, jak istotna jest dla niej dbałość o środowisko. 

Pierwszym z takich elementów była zjawiskowa girlanda roślinna, która ozdabiała wejście do kościoła. Składały się na nią kwiaty, które naturalnie występują w okresie wiosennym i są przyjazne pszczołom. Tego typu rośliny znalazły się zarówno przed wejściem do świątyni, jak i wewnątrz kaplicy.

Tort, który podano na weselu, został wykonany z 500 organicznych jajek z Suffolk. Było to ciasto, w skład którego wchodziły także naturalne cytryny. To jednak nie koniec ekologicznych elementów.

Istotny był także samochód, którym para młoda odjechała z wesela. Meghan i Harry wybrali srebrno-niebieskiego Jaguara E-Type Zero, który jest autem elektrycznym. 

Zobacz także: Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Oddała nim hołd księżnej Dianie

Ślub Meghan i Harry'ego

Jak zatem widzicie, ślub Meghan i Harry'ego, który odbył się 19 maja 2018 roku, można określić mianem ekologicznego. Ceremonia miała miejsce na zamku w Windsorze. Przyjęcie weselne odbyło się natomiast w Frogmore House. 

Rok później para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko - syna Archiego. Na początku 2020 roku Harry i Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, a następnie przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Tam przyszła na świat ich córeczka. 

Zobacz także: Książę Harry przed Meghan miał wiele dziewczyn. Jedna z nich miała zająć jej miejsce

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie.