Zamknij

Meghan Markle obraziła królową Elżbietę. Zrobiła to podczas ślubu z Harrym

30.09.2021 11:14
Meghan Markle obraziła królową Elżbietę. Zrobiła to podczas ślubu z Harrym
fot. Flynet - Splash News/EAST NEWS

Meghan Markle już podczas ślubu z Harrym złamała wiele zasad rodziny królewskiej. Największe faux pas popełniła jednak w stosunku do królowej Elżbiety.

Gdy Meghan Markle i książę Harry brali ślub w 2018 roku, nikt nie spodziewał się, że niespełna dwa lata później postanowią zrezygnować z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Kiedy jednak tak się stało, media zaczęły zastanawiać się, czy były jakiekolwiek znaki, które mogły na to wskazywać. Niektórzy takiego sygnału doszukali się w sytuacji, która miała miejsce właśnie podczas ślubu pary. To wtedy wszyscy zwrócili uwagę na to, że Meghan obraziła królową Elżbietę jednym gestem, a w zasadzie jego brakiem. 

Zobacz także: Książę Filip nie chciał, żeby Harry żenił się z Meghan. Nie uwierzycie, co powiedział wnukowi

Meghan Markle obraziła królową Elżbietę. Zrobiła to podczas ślubu z Harrym

Podczas królewskich ślubów obowiązuje jeden element, o którym powinna pamiętać każda panna młoda. Meghan Markle jednak nie dostosowała się do tej tradycji.

Chodzi o moment, gdy świeżo upieczeni małżonkowie składają podpisy pod aktem małżeństwa. Podczas powrotu na miejsce panna młoda powinna dygnąć przed królową. Meghan ominęła jednak całkowicie Elżbietę II, co zostało odebrane jako brak szacunku.

Uwagę na to zwrócili nawet zwykli widzowie ceremonii. Tuż po uroczystości zawrzało na forach internetowych. Użytkownicy portalu kafeteria.pl byli zaskoczeni zachowaniem amerykańskiej aktorki. 

Z tego co pamiętam, to Kate się ukłoniła królowej. Królowa się uśmiechała wtedy i widać było, że jest zadowolona. Meghan po prostu ją minęła, a królowa miała minę, jakby ją brzuch bolał.

 

No dobrze, ale dlaczego żona Williama musi się kłaniać królowej, a żona Harry'ego nie musi się kłaniać?

 

Też to dostrzegłam i nie wiem, czy zapomnieli z nerwów, czy Meghan już myśli, że zawojuje królewski dwór i wprowadzi zmiany - pisali internauci tuż po ceremonii.

Plotek.pl podaje, że teraz światło dzienne ujrzy książka "Meghan i Harry. Prawdziwa historia" autorstwa Lady Colin Campbell. Kobieta również nawiązuje do tej przykrej sytuacji ze ślubu. 

Jeszcze nikt nie odstąpił od tego zwyczaju i jego uszanowania spodziewano się też 19 maja 2018 roku. Księżniczka Anna dygnęła przed królową na obu swoich ślubach. Podobnie Diana, księżniczka Aleksandra, hrabina Wessexu oraz księżne Yorku, Kentu i Cambridge. Jednak mijając królową, z rozpromienionym księciem Harrym u boku, Meghan nie raczyła się przed nią skłonić, co wywołało powszechną konsternację w kaplicy św. Jerzego - napisała Campbell. 

Królowa Elżbieta mogła się poczuć urażona takim wyrazem braku szacunku. Myślicie, że wybaczyła to Meghan? 

Zobacz także:  Meghan i Harry podczas ślubu złamali wiele tradycji. 5 ciekawostek o tej ceremonii

Meghan Markle i książę Harry ślub
fot.

REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ślub Meghan i Harry'ego

Ślub Meghan i Harry'ego odbył się 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. Ich ceremonia była przełomowa dla rodziny królewskiej, a jednocześnie mocno odbiegała od standardów panujących na dworze.

Już w październiku Pałac Kensington ogłosił, że para spodziewa się pierwszego potomka. W 2019 roku na świat przyszedł ich syn Archie, a kilka miesięcy później Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam w 2021 roku urodziła się ich córka Lilibet Diana. 

Zobacz także:  Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Oddała nim hołd księżnej Dianie

Źródło: plotek.pl/kafeteria.pl