Zamknij

Meghan Markle na ślubie oddała hołd królowej Elżbiecie. Zrobiła to swoim welonem

07.10.2021 09:26
Meghan Markle na ślubie z Harrym oddała hołd królowej Elżbiecie
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Meghan Markle na ślubie z księciem Harrym zachwyciła przede wszystkim długim welonem. Okazuje się, że oddała nim hołd królowej Elżbiecie. 

19 maja 2018 roku oczy ludzi na całym świecie były skierowane w stronę Windsoru, gdzie odbył się ślub księcia Harry'ego z amerykańską aktorką Meghan Markle. Ze względu na jej pochodzenie była to specyficzna ceremonia - z elementami muzyki gospel i kazaniem amerykańskiego duchownego. Nie zabrakło elementów zaskoczenia, a także wpadek pary młodej - Meghan obraziła nawet królową jednym gestem. Elżbieta II zapewne jednak wybaczyła wybrance swojego wnuka, bowiem ta oddała jej także hołd jednym z elementów swojej stylizacji.

Zobacz także: Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Oddała nim hołd księżnej Dianie

Meghan Markle na ślubie z Harrym oddała hołd królowej Elżbiecie

Jednym z najważniejszych dodatków dla panny młodej jest oczywiście welon. Nic więc dziwnego, że Meghan Markle przyłożyła do niego ogromną wagę. 

Przyszła księżna Sussex w dniu wesela z Harrym miała na sobie suknię zaprojektowaną przez dom mody Givenchy, który stworzył także jej ślubne dodatki. Pięciometrowy welon miał wyhaftowane jedwabną nicią kwiaty symbolizujące 53 kraje Wspólnoty Narodów. 

Pani Waight Keller zaprojektowała welon przedstawiający charakterystyczną florę każdego kraju Wspólnoty Narodów połączoną w jedną, spektakularną kompozycję kwiatową - powiedział jeden z projektantów Givenchy w rozmowie z thesun.co.uk.

Okazuje się, że ten wzór nie był przypadkowy. Meghan, decydując się na niego, inspirowała się welonem... królowej Elżbiety. Tym samym oddała hołd babci ukochanego. Elżbieta II podczas swojego ślubu z księciem Filipem w 1947 roku również miała na głowie długi welon z kwiatowymi haftami. 

Trzeba przyznać, że welon Meghan rewelacyjnie pasował do jej prostej kreacji. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała na ślubie z Harrym oraz jak podczas swojej ceremonii prezentowała się królowa Elżbieta. 

Zobacz także: Żaden welon w rodzinie królewskiej nie jest przypadkowy. Zobaczcie te najpiękniejsze

Welon Meghan Markle
fot.

REX/Shutterstock/EAST NEWS

Welon królowej Elżbiety
fot.

Rex Features/East News

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego

Meghan Markle i książę Harry wzięli ślub 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. Ich ceremonia była przełomowa dla rodziny królewskiej, a wśród gości nie zabrakło największych gwiazd - Victorii i Davida Beckhamów, Eltona Johna, Amal i George'a Clooneyów czy aktorów znanych z serialu "W garniturach". 

Kilka miesięcy po ceremonii Pałac Kensington poinformował, że Meghan i Harry spodziewają się dziecka. W 2019 roku przyszedł na świat ich syn Archie. Na początku 2020 roku para książęca ogłosiła, że zamierzają zrezygnować z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Meghan i Harry przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2021 roku na świat przyszła ich córka Lilibet Diana.

Zobacz także: Ślub w rodzinie królewskiej. Panna młoda postawiła na suknię w stylu księżnej Diany

Źródło: thesun.co.uk