Zamknij

Marilyn Monroe wpadła w oko księciu. Omal nie dołączyła do rodziny królewskiej

26.10.2021 10:01
Marilyn Monroe mogła dołączyć do rodziny królewskiej. Wpadła w oko księciu
fot. Courtesy Everett Collection / EAST NEWS

Do Marilyn Monroe wzdychali mężczyźni na całym świecie. Okazuje się, że aktorka wpadła w oko także jednemu z książąt. Omal nie dołączyła do rodziny królewskiej.

Marilyn Monroe była gwiazdą światowego formatu. Na przełomie lat 50. i 60. wzdychali do niej mężczyźni z każdego kontynentu. Okazuje się, że blond seksbomba podbijała także serca wysoko postawionych panów. Wszyscy pamiętamy jej romans z braćmi Kennedy. Wcześniej jednak wzdychał do niej niejaki książę Rainier III z Monako. Jeżeli interesujecie się rodzinami królewskimi, z pewnością go kojarzycie. To właśnie on później został mężem Grace Kelly, której suknia ślubna zyskała miano kultowej. Zobaczcie, dlaczego Marilyn Monroe ostatecznie nie została księżną Monako. 

Zobacz także:  Książę Filip zamierzał poślubić inną. Zanim poznał Elżbietę, oświadczył się tej kobiecie

Marilyn Monroe mogła dołączyć do rodziny królewskiej. Wpadła w oko księciu

Marilyn Monroe za swojej świetności uznawana była za seksbombę światowego kina. Jej ponętne krągłości, piękne blond włosy, duże oczy i pełne usta robiły wrażenie niemal na wszystkich.

Portal dailymail.co.uk przytoczył historię przedstawioną w nowym filmie dokumentalnym „Royals: Keeping the Crown”. Mówi ona o tym, że królewscy doradcy księcia Rainiera brali Marilyn Monroe pod uwagę jako kandydatkę na jego żonę.

Monako po II wojnie światowej było w trudnej sytuacji turystycznej. Ślub księcia z amerykańską aktorką miał przyciągnąć zwiedzających. 

Książę Rainier został poinformowany, że dobrze zrobi, jeżeli poślubi hollywoodzką "księżniczkę" oraz całą sławę, która wiązała się z tym małżeństwem - powiedział w dokumencie historyk, dr Paul. 

Nic więc dziwnego, że na początku księciu przyszła na myśl właśnie Marilyn. Ostatecznie jednak jego doradcy stwierdzili, że seksbomba nie nadaje się na księżną Monako. Tym samym żoną Rainiera została inna hollywoodzka aktorka. 

Zobacz także:  To nie Kate miała zostać księżną? Wcześniej Williama rzuciła inna kobieta

Książę Rainier III i Grace Kelly - związek

W 1955 roku Grace Kelly poleciała do Cannes jako jedna z najjaśniej świecących gwiazd amerykańskiej delegacji. Została wówczas zaproszona do udziału w sesji zdjęciowej w Pałacu Monakijskim. Tam poznała księcia Rainiera III, któremu zawróciła w głowie. 

Niecały rok później książę sam udał się do Stanów Zjednoczonych, żeby oświadczyć się pięknej aktorce. 19 kwietnia 1956 roku odbył się ich ślub w Katedrze Świętego Mikołaja w Monako. Grace została księżną i zrezygnowała z kariery aktorskiej. Urodziła trójkę dzieci - w tym aktualnie panującego księcia Monako, Alberta II. 

Zobacz także:  Małżeństwo Diany i Karola było z góry skazane na porażkę. Tak naprawdę nie chodziło o Kamilę

Źródło: dailymail.co.uk