Zamknij

Kate w dniu ślubu zachwyciła suknią i dodatkami. Najciekawsza jest historia jej butów

03.02.2021 15:30

Księżna Kate w dniu ślubu z Williamem zachwyciła stylizacją, ale też dodatkami. Najciekawsze były jednak buty, które dobrała do sukni.

Księżna Kate w sukni ślubnej, tiarze, welonie i diamentowych kolczykach jedzie powozem z księciem Williamem u boku po ich ślubie
fot. Guibbaud-Mousse-Nebinger-Orban/ABACA/EAST NEWS

Śluby w rodzinie królewskiej zawsze cieszą się olbrzymią popularnością. Panny młode muszą wyglądać jak najlepiej, bo to na nie przede wszystkim zwrócone są wówczas oczy ludzi na całym świecie. Kate Middleton w dniu swojego ślubu z księciem Williamem prezentowała się rewelacyjnie. Zachwyciła wszystkich oczywiście suknią ślubną od Alexandra McQueena, ale też dodatkami, które do niej dobrała. Najciekawsze są buty, na które zdecydowała się tego dnia. Zobaczcie sami, jaka historia się za nimi kryje. 

Zobacz także: Najdroższe suknie ślubne rodziny królewskiej. Numer jeden nie należy do brytyjskiej księżniczki

Buty ślubne księżnej Kate

Przyszłe panny młode zawsze przykładają dużą wagę do idealnej stylizacji ślubnej. Sama kreacja to jedno, ale pamiętają także o odpowiednich dodatkach.

Kate Middleton właśnie do tych drugich przykładała dużą wagę. Miała jednak utrudnione zadanie. Jako kobieta wstępująca do rodziny królewskiej, musiała dostosować się do pewnych zasad od lat przestrzeganych podczas ślubów Windsorów. 

Najciekawsze z całej stylizacji były buty przyszłej księżnej. Kate zdecydowała się bowiem na klasyczne ślubne czółenka.

Buty ślubne księżnej Kate, podobnie jak jej suknia, zostały wykonane na zamówienie przez dom mody Alexander McQueen. Dlatego tak idealnie komponowały się z kreacją, którą panna młoda miała na sobie w tym wyjątkowym dniu.

Były to czółenka z zaokrąglonymi noskami. Od początku do końca zostały zrobione ręcznie. Na wierzchu były pokryte koronką, identyczną jak ta, którą Kate miała na sukni. 

I choć od ślubu Kate i Williama niedługo minie 10 lat, buty księżnej do dziś są modne i wiele panien młodych zdecydowałoby się na identyczne. 

Jakie jeszcze dodatki Kate miała na swoim ślubie?

Zobacz także: Dodatki dla panny młodej. TOP 6 najmodniejszych w 2021 roku

Księżna Kate: sekret sukni ślubnej. Najbardziej zachwyciła dodatkami

Przede wszystkim kreacja Kate musiała mieć na sobie koronkę, czyli element obowiązkowy sukien ślubnych w rodzinie królewskiej. Głowę przyszłej królowej powinna natomiast pokrywać tiara. Tak też było i tym razem. Kate wybrała tiarę "Halo" od Cartiera. Ponoć była to jedna z ulubionych ozdób królowej Marii. Dziś na dobre znajduje się w kolekcji Elżbiety II. Monarchini wypożyczyła ją narzeczonej wnuka właśnie z okazji ślubu. 

Do tej pięknej tiary Kate dobrała równie wyjątkowe kolczyki. Otrzymała je w prezencie od rodziców. Zostały wykonane przez Robinsona Pelhama z diamentów, na specjalne zamówienie państwa Middleton.

Stylizacja była uzupełniona oczywiście kwiatami. Wiązankę ślubną Kate wykonano z hiacyntów, konwalii i mirtu, który zawsze wchodzi w skład królewskich bukietów. 

Zobacz także: Ten element na ślubie miały królowa, Diana i Kate. To tradycja w rodzinie królewskiej

loader

Niektóre śluby na świecie kosztowały zawrotne sumy. Wśród nich oczywiście królewskie śluby, ale nie tylko. Oto TOP 7 najkosztowniejszych ceremonii w historii.

Stylzycia.radiozet.pl/Onet.pl