Zamknij

Księżna Kate podczas ślubu oddała hołd Williamowi. Wszystko przez ten uroczy szczegół

11.01.2022 15:16
Księżna Kate oddała hołd Williamowi podczas ślubu z księciem
fot. Xinhua/EAST NEWS

Księżna Kate w dniu ślubu oddała hołd swojemu ukochanemu. Jej bukiet z pewnością sprawił radość Williamowi.

Kobiety, które wkraczają do rodziny królewskiej, podczas ślubu muszą prezentować się godnie. Na dworze panują różne zasady dotyczące zarówno sukni panny młodej, jak i dodatków, które ma na sobie tego dnia. I choć każda z nich powinna trzymać się królewskiej etykiety, mogą też pozwolić sobie na drobne odstępstwa, dzięki którym wyrażają swoje myśli i uczucia. Szczególnie cenna pod tym względem okazuje się wiązanka. Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Podobnie było w przypadku kwiatów księżnej Kate.

Zobacz także: Nie uwierzycie, ile ważył bukiet ślubny księżnej Diany. Wiemy, co się z nim stało

Księżna Kate oddała hołd Williamowi podczas ślubu z księciem

O tym, że Kate i Williama do dziś łączy wyjątkowa więź, nie musimy nikogo przekonywać. Księżna nawet w dniu ślubu oddała hołd swojemu ukochanemu.

W bukiecie Kate znajdowały się różne kwiaty. Wśród nich był obowiązkowy w rodzinie królewskiej mirt. W skład wiązanki wchodziły także konwalie, hiacynty oraz... jeszcze jedne kwiaty, które mają wyjątkową nazwę.

Okazuje się, że w bukiecie ślubnym Kate znalazły się rośliny o nazwie... "Sweet William". Właśnie tym księżna oddała hołd swojemu ukochanemu i podkreśliła, jak ważna jest dla niej ich relacja.

Gdyby jednak brała ślub w Polsce, zapewne nikt nie zwróciłby uwagi na ten szczegół. Nasza rodzima nazwa tego typu kwiatów to bowiem nie "słodki William", a po prostu goździk brodaty. 

Zobacz także: Kate w dniu ślubu zachwyciła suknią i dodatkami. Najciekawsza jest historia jej butów

Ślub księżnej Kate i księcia Williama

Ślub Kate i Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Ceremonia rozpoczęła się dokładnie o godzinie 11, a poprowadził ją arcybiskup Canterbury Rowan Williams. 

Po uroczystości odbyło się wesele, które trwało do 5 nad ranem. W imprezie wzięło udział wiele znanych osób, m.in.: Elton John, Victoria i David Beckhamowie, a nawet Rowan Atkinson. Na weselu zaśpiewała natomiast Ellie Goulding. 

Zobacz także: Zaskakująca tradycja ślubna rodziny królewskiej. Dotyczy sukni panny młodej

Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach
9 Zobacz galerię
fot. Alberto Pezzali/Press Association/East News

Źródło: marieclaire.com