Zamknij

Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz! Ujawniono go po latach

06.11.2020 10:23

Księżna Diana na swoim ślubie z Karolem miała strój, który krył w sobie tajemnicę. Ujawniono ją po latach!

Księżna Diana w suknie ślubne i książę Karol w mundurze jadą powozem w dniu swojego ślubu, machając do tłumów
fot. Rex Features/East News

Śluby w rodzinie królewskiej zawsze budziły ogromne emocje. Zwłaszcza ten! Księżna Diana i książę Karol pobrali się 19 lipca 1981 roku. Lady Di wyglądała wówczas zachwycająco w ogromnej sukni ślubnej z bufiastymi rękawami i długim welonem. Każdy szczegół był dopracowany, co do kokardki. Świadczyć o tym może chociażby fakt, że nawet buty księżnej były dobrane specjalnie na tę uroczystość i spersonalizowane, a ten szczegół ujrzał światło dzienne dopiero po latach.

Zobacz także: Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana! 

Księżna Diana suknia ślubna. Jej strój krył w sobie tajemnicę

Diana do swojej sukni ślubnej postanowiła dobrać buty, który miały być symbolem jej miłości do Karola.

Jak informuje Kobieta.wp.pl, buty te przygotował na specjalne zamówienie przyszłej księżnej Clive Shilton. Niskie, satynowe szpilki w kolorze kości słoniowej wyszyte były perłami i cekinami. Na podeszwach natomiast miały inicjały C i D otoczone sercami z kwiatów. 

Tego dnia Diana miała na sobie suknię uszytą z sześciu różnych tkanin. Kreacja wyszyta była perłami, a tren miał aż 8 metrów długości! Personalizowane buty pasowały do tego stroju idealnie.

Niestety wszystkie te symbole nie przełożyły się na szczęście w związku Diany i Karola. Jeszcze przed ślubem przyszła księżna dowiedziała się, że narzeczony ją zdradza, co rzuciło cień zarówno na ich relację, jak i na zdrowie Lady Di. 

Zobacz także: Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością. Panny młode chcą mieć identyczne! 

loader

Nie tylko ślub Diany i Karola budził ogromne emocje. Aż trudno uwierzyć, że od ślubu Williama i Kate minęło już 9 lat! Pamiętacie, jak wtedy wyglądali?