Zamknij

Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała. Wszystko przez ten szczegół

05.08.2021 12:20

Pannom młodym przed ślubem zazwyczaj towarzyszy stres. Księżna Diana niepokoiła się przez jeden szczegół. Dotyczył on jej ślubnego stroju.

Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała przez jeden szczegół
fot. Mary Evans Picture Library/East News

Stres przed ślubem jest rzeczą normalną. Każda panna młoda czuje się poddenerwowana w tym ważnym dla siebie dniu. Aż trudno wyobrazić sobie, co muszą wówczas czuć te kobiety, które wstępują do rodziny królewskiej - ich ślub jest w końcu obserwowany przez ludzi na całym świecie. Księżnej Dianie przed ceremonią towarzyszyła ogromna trema. Stresować zaczęła się już podczas przygotowań do ślubu. Głównym powodem jej zdenerwowania były... buty. Nie uwierzycie, dlaczego czółenka ślubne przysporzyły Dianie aż tyle stresu. 

Zobacz także: Suknia ślubna Diany miała pewien mankament. Na to powinna uważać każda panna młoda

Księżna Diana przed ślubem bardzo się stresowała przez jeden szczegół

Dodatki dla panny młodej są podstawą każdej weselnej stylizacji. Po wielu latach okazało się, że buty ślubne księżnej Diany skrywały w sobie uroczy sekret. Na ich podeszwach były bowiem wygrawerowane inicjały pary młodej. Okazuje się jednak, że czółenka przysporzyły Dianie sporo stresu.

Jak podaje portal marieclaire.com, Diana przed ślubem obawiała się, że przez buty może być wyższa od Karola. Tę ciekawostkę po latach ujawnił szewc księżnej, Clive Shilton, w rozmowie z "Daily Mail".

Była bardzo nieśmiałą, słodką, młodą dziewczyną o uśmiechniętych oczach. Jej głównym zmartwieniem było to, żeby nie była wyższa od księcia Karola, a ponieważ była bardzo wysoka - 5 stóp i 10 cali (około 177 cm) - buty musiały mieć niski obcas - zdradził Shilton w rozmowie z "Daily Mail". 

Jak zatem widzicie, księżna Diana przed ślubem zmagała się z podobnymi problemami jak niemal każda panna młoda. 

Zobacz także: Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana

Buty ślubne księżnej Diany
fot.

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub Diany i Karola odbył się 29 lipca 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie. Zanim jednak stanęli na ślubnym kobiercu, książę musiał uzyskać zgodę matki na oświadczyny. Królowa Elżbieta wyraziła ją dopiero wtedy, gdy Diana przeszła tzw. test Balmoral

W 1982 roku na świat przyszedł książę William, a dwa lata później urodził się książę Harry. Niestety małżeństwo Diany i Karola od początku nie było udane. W 1992 roku oficjalnie ogłoszono ich separację. Cztery lata później się rozwiedli. 

Zobacz także: Księżna Diana miała drugą suknię ślubną. Nikt nie wie, co się z nią stało

loader

Źródło: Marieclaire.com