Zamknij

Księżna Diana miała drugą suknię ślubną. Nikt nie wie, co się z nią stało

08.02.2021 15:30

Suknia ślubna księżnej Diany do dziś cieszy się olbrzymią popularnością. Okazuje się, że projektanci przygotowali dla niej także drugą kreację.

Księżna Diana w sukni ślubnej i welonie jedzie powozem z kościoła
fot. Graham Harrison/Rex Features/East News

Ślub księżnej Diany i księcia Karola odbył się w 1981 roku. Tego dnia panna młoda miała na sobie zachwycającą suknię, która do dziś cieszy się ogromną popularnością. Kobiety, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, wzorują się na niej przy wyborze własnych kreacji. Okazuje się, że nie była to jedyna suknia Diany, którą tego dnia księżna mogła mieć na sobie. Jej projektanci po latach wyznali, że w zanadrzu była jeszcze jedna kreacja, o której nikt nie wiedział - łącznie z królową i całą jej rodziną. Poznajcie szczegóły tej sukni.

Zobacz także: Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz! Ujawniono go po latach

Księżna Diana: druga suknia ślubna. Nikt o niej nie wiedział

Wszystkim zależało na tym, żeby suknia ślubna Diany nie ujrzała światła dziennego aż do samej ceremonii. Z obawy przed wyciekiem projektu, twórcy kreacji postanowili stworzyć opcję zapasową.

Elizabeth i David Emanuel, którzy odpowiadali za kreację ślubną Diany, po latach zdradzili, że mieli w zanadrzu drugą suknię. 

Nigdy nie przymierzaliśmy jej na Dianie. Nawet nie rozmawialiśmy z nią o niej. Po prostu chcieliśmy mieć pewność, że jest w razie czego, dla naszego spokoju ducha - zdradziła Elizabeth w rozmowie z "People". 

Projektantka dodała, że zaprezentowaliby tę kreację przyszłej księżnej, gdyby tylko wyciekł pierwszy projekt. W rozmowie z "The Mirror" zdradziła, że zaczęli szyć jednocześnie drugą suknię, żeby w razie czego mieć podstawy do szybkiego jej wykończenia. Nie udało im się jednak ukończyć tego projektu, zwłaszcza że ostatecznie nie był potrzebny.

Nie mieliśmy czasu na wykonanie go w całości, więc nie wykonano żadnego haftu ani wykończenia. Nie pamiętam, czy później go sprzedaliśmy, czy może trafił do magazynu. To był bardzo pracowity czas - wspominała.

Do dziś nie wiadomo, co stało się z drugą suknią ślubną Diany. Jesteśmy ciekawi, czy kiedyś będziemy mogli ją zobaczyć.

Zobacz także: Diana przed ślubem musiała przejść test. To było jej "być, albo nie być" w roli księżnej

Suknia ślubna księżnej Diany

Suknia ślubna księżnej Diany została zaprojektowana przez małżeństwo Emanuelów. Była to zjawiskowa kreacja wykonana z jedwabiu. Każdy jej element był dokładnie przemyślany.

Kreacja Diany była wykończona antycznymi koronkami. Jest to element obowiązkowy sukien ślubnych w rodzinie królewskiej. Oprócz tego miała bufiaste rękawy oraz falbany. Całość wykończona była trenem i długim welonem. 

Zobacz także: Najdroższe suknie ślubne rodziny królewskiej. Numer jeden nie należy do brytyjskiej księżniczki

Rex Features/East News
loader

Te suknie ślubne gwiazd cieszą się największą popularnością! Przyszłe panny młode też chcą mieć takie. 

Stylzycia.radiozet.pl/Marieclaire.com