Zamknij

Diana cierpiała podczas ślubu i to nie przez Karola. Nie uwierzycie, co się stało

25.12.2020 12:11
Księżna Diana w tiarze na ślubie z księciem Karolem
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Księżna Diana przez lata nie wspominała dobrze swojego ślubu. Okazuje się, że bardzo cierpiała tego dnia i to nie przez Karola.

Księżna Diana bez wątpienia była postacią tragiczną. Od dawna wiadomo, że jej małżeństwo z księciem Karolem było nieszczęśliwe. Diana w swojej biografii opowiadała także o tym, że już w dniu ślubu wiedziała o romansie narzeczonego z Kamilą. Nie tylko jednak z tego powodu wówczas cierpiała. Okazuje się, że w dniu ślubu największy ból sprawiła jej... tiara, którą miała na głowie. Ta historia udowadnia, że każda przyszła panna młoda powinna dobrze zastanowić się, jakie dodatki wybiera do swojej sukni ślubnej. 

Zobacz także: Ślub Diany i Karola nie był idealny. Zaliczyli 3 wpadki, które pamiętamy do dziś

Księżna Diana cierpiała podczas ślubu. I to nie przez Karola

Księżna Diana w dniu swojego ślubu z Karolem prezentowała się przepięknie. Jej suknia do dziś jest jedną z najbardziej pożądanych przez przyszłe panny młode

Suknia ślubna księżnej Diany miała pewien mankament, który utrudniał jej funkcjonowanie w tym wyjątkowym dniu. Nie to było jednak jej największym problemem.

Okazuje się, że Diana przeszła prawdziwe męki przez tiarę, którą miała na głowie w dniu ślubu. Ozdoba, do której był przymocowany jej długi, zdobiony koronką welon, była bardzo ciężka. Do tego stopnia, że uniemożliwiała Dianie normalne funkcjonowanie.

Przyszła księżna, chcąc zaprezentować się perfekcyjnie, nie dała po sobie poznać tego, że cierpi. Dopiero po latach okazało się, że tiara sprawiała jej ogromny ból.

Zobacz także: To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

Ślub Diany i Karola - historia tiary

Księżna Diana i książę Karol zaręczyli się 6 lutego 1981 roku. 29 lipca miał miejsce ich ślub w katedrze św. Pawła w Londynie. Media okrzyknęły to wydarzenie "ślubem stulecia" przez rozmach, z jakim zostało zorganizowane. 

Księżna Diana podczas ślubu miała na sobie suknię zaprojektowaną przez walijskiego projektanta, Davida Emanuela. W jej stylizacji nie zabrakło istotnych detali. Jednym z nich była właśnie tiara. Co ciekawe, nie była to królewska ozdoba. Tiara należała do rodziny Spencerów i w całości była pokryta diamentami. Później nosiły ją także siostry Diany.

To jednak niejedyny szczegół ze stylizacji Diany, który wspominamy do dziś. Okazuje się, że jej buty były specjalnie spersonalizowane. Na podeszwach miały wyryte inicjały C i D, dodatkowo ozdobione kwiatami.  

Zobacz także: Szokujące słowa Karola po zaręczynach z Dianą. Poddani nie mogą mu tego wybaczyć

Niektóre śluby na świecie kosztowały zawrotne sumy. Wśród nich oczywiście królewskie śluby, ale nie tylko. Oto TOP 7 najkosztowniejszych ceremonii w historii.