Zamknij

Księżna Diana była przesądna. Podczas ślubu miała przy sobie dwa amulety

01.07.2021 09:08
Księżna Diana była przesądna. Podczas ślubu miała przy sobie dwa amulety
fot. LIONEL CHERRUAULT/SIPA/East News

Panny młode z reguły bywają przesądne. Również księżna Diana wolała nie kusić losu. Podczas ślubu miała przy sobie dwie bardzo ważne rzeczy.

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych w życiu wszystkich zakochanych. Przepełniony jest jednak także różnymi symbolami. Welon, podwiązki, oczepiny, tort weselny - te i inne elementy nie znajdują się na przyjęciu przypadkowo. Również księżna Diana wierzyła, że przesądy ślubne mają wyjątkową moc. Dlatego też sama miała przy sobie dwa amulety, które miały przynieść jej szczęście. Zobaczcie sami, co takiego Diana ukryła przed całym światem, gdy brała ślub z księciem Karolem.

Zobacz także: Suknia ślubna Diany miała pewien mankament. Na to powinna uważać każda panna młoda

Księżna Diana była przesądna. Podczas ślubu miała przy sobie dwa amulety

Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz, który dotyczył jej relacji z Karolem. To jednak niejedyna tajemnica, jaką skrywała jej suknia. 

Okazuje się, że przesądna Diana poprosiła krawców o zamieszczenie w kreacji dwóch bardzo ważnych dla niej elementów.

Przede wszystkim w pasie sukni wszyta była mała, niebieska kokardka, którą zazwyczaj panny młode mają na podwiązkach. Ma ona symbolizować zgodny, szczęśliwy i namiętny związek, a także chronić przyszłą żonę przed zdradami męża. 

Innym amuletem, który tym razem przyczepiono do metki sukni, była mała podkowa wyszywana diamentami. Diana doskonale wiedziała bowiem, że jest to symbol szczęścia. Dlatego zależało jej, żeby mieć ją przy sobie w dniu ślubu.

Jak wiemy z historii, żaden z tych amuletów nie przyniósł Dianie szczęśliwego związku. Mamy jednak nadzieję, że to wyjątek potwierdzający regułę. 

Zobacz także: Diana cierpiała podczas ślubu i to nie przez Karola. Nie uwierzycie, co się stało

AFP/EAST NEWS

Ślub Diany i Karola

Karol i Diana na ślubnym kobiercu stanęli 29 lipca 1981 roku. Ceremonia odbyła się w katedrze św. Pawła w Londynie. Zanim jednak to się stało, Karol musiał uzyskać zgodę królowej na małżeństwo z panną Spencer. Diana natomiast przeszła tzw. test Balmoral, którym udowodniła, że nadaje się na członka rodziny królewskiej. 

W 1982 roku na świat przyszedł książę William, a dwa lata później urodził się książę Harry. Niestety małżeństwo Diany i Karola od początku nie było udane. W 1992 roku oficjalnie ogłoszono ich separację. Cztery lata później się rozwiedli. 

Zobacz także: Księżna Diana podczas ślubu z Karolem była zdruzgotana. Ten widok był dla niej ciosem