Zamknij

Książę Filip był przeciwny ślubowi Harry'ego z Meghan. Nie uwierzycie, co powiedział wnukowi

19.04.2021 10:11
Książę Filip w zielonym płaszczu idzie przed swoimi wnukami z żonami
fot. AFP/EAST NEWS

Choć królowa Elżbieta wyraziła zgodę na ślub Harry'ego i Meghan, nie wszyscy członkowie rodziny królewskiej uważali, że to dobry pomysł. Książę Filip próbował ostrzec wnuka.

Związek księcia Harry'ego i Meghan Markle od początku budził spore kontrowersje. Wszyscy zastanawiali się nad tym, czy królowa wyrazi zgodę na ślub swojego wnuka z amerykańską aktorką, która była rozwiedziona. Elżbieta II udowodniła, że idzie z duchem czasu i przystała na jego oświadczyny, choć jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia. Mimo tego najbliżsi próbowali ostrzec księcia przed małżeństwem z amerykańską aktorką. Okazuje się, że jedną z takich osób był książę Filip.

Zobacz także: Meghan i Harry pobrali się 3 dni przed oficjalną ceremonią. Wtedy też doszło do jej konfliktu z Kate

Książę Filip nie chciał, żeby Harry żenił się z Meghan. Co powiedział?

Książę Filip znany był ze swojego ogromnego poczucia humoru, ale też szczerości i ciętego języka. To właśnie on czuł się zobowiązany przestrzec wnuka przed ślubem z amerykańską aktorką. 

Jak donosi Onet.pl, jeszcze przed ślubem Filip miał odbyć poważną rozmowę z księciem Harrym. To właśnie wtedy miały paść słowa, które do dziś wszyscy wspominają.

Z aktorkami można się umawiać, ale nie żenić - takie słowa miały paść z ust Filipa. 

Ostatecznie jednak mąż królowej Elżbiety, podobnie jak pozostali członkowie rodziny królewskiej, zaakceptował wybór Harry'ego. Widać było, że wspierał wnuka w jego małżeństwie i pomagał Meghan zaaklimatyzować się na dworze. Tym bardziej nie potrafił zrozumieć ich decyzji o odejściu z rodziny i wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. 

Był całkowicie zdumiony desperacją Harry'ego i Meghan. Był też bardzo rozczarowany, ponieważ on sam porzucił karierę morską, aby stanąć po stronie królowej i pomóc monarchii - opowiadała królewska biografka, Ingrid Seward, której słowa cytuje Onet.pl. 

Jak donoszą brytyjskie media, przed śmiercią książę zdążył skomentować także wywiad, którego Meghan i Harry udzielili w amerykańskiej telewizji. Choć był już w bardzo ciężkim stanie, określił ich słowa mianem "szaleństwa". Książę z resztą od lat znany był z tego, że nie popierał publicznego uzewnętrzniania się członków swojej rodziny.

Udzielaj wywiadów telewizyjnych, jak najbardziej, ale nie mów o sobie - zwykł mawiać. 

Książę zmarł 9 kwietnia 2021 roku na zamku w Windsorze. 17 kwietnia odbył się jego pogrzeb, podczas którego był obecny książę Harry. Wnuk królowej przyleciał ze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od udzielenia głośnego wywiadu. W Wielkiej Brytanii pojawił się bez żony. Meghan Markle została w Los Angeles w związku z zaawansowaną ciążą. 

Zobacz także: Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Ślub Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na ślub Meghan i Harry'ego, pomimo pochodzenia oraz przeszłości amerykańskiej aktorki. Ceremonia odbyła się 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. Sussexowie następnie zamieszkali w Nottingham Cottage. 

Tuż przed przyjściem na świat Archiego, Harry z Meghan otrzymali w prezencie od królowej dwór Frogmore Cottage. Na początku 2020 roku para ogłosiła jednak, że odchodzi z rodziny królewskiej i wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. W związku z pandemią koronawirusa i kwarantanną od tamtej pory nie odwiedzili Wielkiej Brytanii. Harry po raz pierwszy pojawił się w Londynie właśnie w związku z pogrzebem dziadka. 

Zobacz także: Największe skandale ślubne w rodzinie królewskiej. Niektóre z nich są naprawdę dziwne

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!

Źródło: Onet.pl