Zamknij

Książę Filip zamierzał poślubić inną. Zanim poznał Elżbietę, oświadczył się tej kobiecie

21.10.2021 13:08
Książę Filip chciał poślubić inną. Przed Elżbietą oświadczył się tej kobiecie
fot. Reginald Davis/Shutterstock/Rex Features/East News

Książę Filip miał słabość do pięknych pań. Zanim zaproponował małżeństwo królowej Elżbiecie, miał oświadczyć się innej kobiecie.

Książę Filip i królowa Elżbieta byli małżeństwem przez 74 lata. Od dłuższego czasu uchodzili za naprawdę zgraną parę, a monarchini Wielkiej Brytanii wielokrotnie podkreślała, że miała ogromne wsparcie w swoim mężu. Również ich wnuki stwierdziły, że to właśnie dzięki Filipowi Elżbieta II jest tak dobrą królową.  Historia ich związku nie jest jednak usłana różami. Dawniej wiele mówiło się na temat romansów Filipa. Okazuje się, że książę przed ślubem z przyszłą królową miał oświadczyć się zupełnie innej kobiecie. Zobaczcie, kto taki wpadł mu w oko.

Zobacz także:  To z nią książę Filip miał romans? Niewygodny dla rodziny królewskiej temat w "The Crown"

Książę Filip chciał poślubić inną. Przed Elżbietą oświadczył się tej kobiecie

Książę Filip znany był ze swojego rozrywkowego stylu życia. Uwielbiał otaczać się pięknymi kobietami - nic więc dziwnego, że media co jakiś czas rozpisywały się na temat jego domniemanych romansów.

Okazuje się, że przed tym, jak oświadczył się Elżbiecie II, postanowił złożyć propozycję ślubu innej kobiecie. W czasie II wojny światowej, gdy korespondował ze swoją przyszłą żoną, w oko wpadła mu pewna śpiewaczka operowa.

Jak podaje portal viva.pl, książę Filip w 1941 roku regularnie pisał listy do młodszej od siebie o 5 lat Elżbiety II. Ich związek zaaranżował jego wuj - Louis Mountbatten. Filip w tym czasie przebywał jednak na wojnie i uganiał się również za nieco starszymi paniami. Jedną z nich była śpiewaczka operowa Cobina Wright. Media donoszą, że miała ona podbić serce księcia, który do tego stopnia stracił dla niej głowę, że postanowił się jej oświadczyć. Ta jednak dała mu kosza. 

Interweniował przestraszony nie na żarty Mountbatten, przypominając mu, że nie taki był ich pierwotny pomysł, którego powinni się trzymać - napisał Marek Rybarczyk w swojej książce "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?". 

Tym samym po wojnie książę Filip udał się do Balmoral, gdzie oświadczył się przyszłej królowej. 

Zobacz także:  Najgłośniejsze romanse w rodzinie królewskiej. Mówiło się nawet o kochankach królowej 

Związek królowej Elżbiety i księcia Filipa

Królowa Elżbieta i książę Filip poznali się w 1939 roku, gdy na tronie zasiadał jeszcze ojciec obecnej monarchini Wielkiej Brytanii. Ówczesny król nie był przekonany do przyszłego zięcia, ponieważ był on dużo starszy od jego córki, a w dodatku miał nazistowskie korzenie. Natomiast matka królowej Elżbiety miała dla niej innego kandydata na męża

Pomimo sprzeciwów rodziców Elżbieta postanowiła przyjąć oświadczyny księcia, który swoją propozycję złożył w Balmoral w sierpniu 1946 roku. Ślub wzięli 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. 

Zobacz także:  Książę Filip flirtował z królową podczas oficjalnych wystąpień. Spójrzcie na to nagranie

Źródło: viva.pl