Zamknij

Królowej nie podobała się suknia ślubna Meghan. Przed weselem dała jej reprymendę

27.09.2022 09:54

Królowa Elżbieta zaakceptowała wybór wnuka i powitała Meghan Markle w rodzinie. Przed ślubem zdarzyły się jednak dwie rzeczy, które jej się nie spodobały.

Królowa Elżbieta skrytykowała suknię ślubną Meghan. Dała jej też reprymendę
fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wydawać się mogło, że królowa Elżbieta miała dobre relacje z Meghan Markle. Monarchini zaakceptowała wybrankę swojego wnuka, choć ta była amerykańską aktorką i rozwódką, co jeszcze do niedawna z pewnością stanowiłoby przeszkodę dla małżeństwa Harry'ego. Relacje obu pań mogły jednak ulec zmianie na długo przed odejściem książąt Sussex z rodziny królewskiej i ich haniebnym wywiadem w programie Oprah Winfrey. Okazuje się bowiem, że problemy pojawiły się już przed ślubem Meghan i Harry'ego. 

Zobacz także: Meghan pokłoniła się królowej i... ukazała tajny znak na butach. Co oznacza?

Królowa Elżbieta skrytykowała suknię ślubną Meghan

Królowa Elżbieta zawsze wiernie stała na straży zasad, które panowały na dworze królewskim. Choć w ostatnich latach pozwalała sobie już na drobne odstępstwa dla dobra bliskich, nadal była zdania, że pewnych granic nie powinno się przekraczać.

Portal pudelek.pl przytoczył fragmenty najnowszej książki ekspertki ds. rodziny królewskiej, Katie Nicholl, pt. "The New Royals". Okazuje się, że okres przygotowań do ślubu Meghan i Harry'ego był bardzo nerwowy na brytyjskim dworze. Królowa kilkukrotnie musiała interweniować. Szczególnie nie podobał jej się pomysł z... białą suknią ślubną panny młodej. 

Królowa była zdziwiona, że Meghan wybrała czystą biel w dniu swojego ślubu. Może to kwestia różnicy pokoleniowej, ale jest zdania, że jeśli już wcześniej byłaś zamężna, powinnaś założyć "off-white", tak jak zrobiła to księżna Kornwalii - napisała ekspertka. 

To jednak nie wszystko. Pewnego dnia zachowanie Meghan nie spodobało się królowej do tego stopnia, że Elżbieta II postanowiła zwrócić aktorce uwagę. 

Zobacz także: Meghan Markle zaczęła planować ślub w wieku 14 lat. Nie wszystko poszło po jej myśli

Królowa Elżbieta dała Meghan reprymendę przed ślubem

Brytyjskie media rozpisywały się, że Meghan przed ślubem była bardzo roszczeniowa i niemiła dla służby. Katie Nicholl przytoczyła sytuację, która może temu dowodzić. 

Meghan była akurat w zamku, żeby spróbować niektórych dań. Powiedziała pracownikowi obsługi, że w jednej z potraw wyczuwa jajko. Była wściekła. Powiedziała, że danie miało być wegańskie i makrobiotyczne. Wtedy niespodziewanie weszła królowa. Powiedziała: "Meghan, w tej rodzinie nie mówimy do ludzi takim tonem" - możemy przeczytać w książce.

Być może właśnie to sprawiło, że Meghan później nie dogadywała się z członkami rodziny królewskiej. A co wy sądzicie? Królowa miała rację, zwracając jej uwagę? 

Zobacz także: Królowa przed śmiercią skrytykowała Kate i Williama. Nie spodobała jej się jedna rzecz

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: pudelek.pl