Zamknij

Kobiety o takim wyglądzie mają małe szanse na ślub. Mężczyźni chcą z nimi tylko flirtować

12.07.2021 13:37
Kobiety o takim wyglądzie mają mniejsze szanse na ślub niż inne
fot. Shutterstock

Nie wszystkim kobietom dane jest wyjść za mąż. Okazuje się, że wpływ na to może mieć typ ich urody. Z paniami o takim wyglądzie faceci chcą tylko flirtować.

Wiele z nas zastanawia się, dlaczego jedne panie mają większe szczęście w miłości, a drugie mniejsze. Bywa też tak, że bardzo atrakcyjne kobiety nie potrafią znaleźć stałego partnera i się ustatkować. Jedne oczywiście robią to z własnego wyboru, innym jednak bardzo to doskwiera. Najnowsze wyniki badań nie będą dla nich pocieszające. Okazuje się, że kobiety o konkretnym typie urody mają najmniejsze szanse na wzięcie ślubu. Co ciekawe, jest to wygląd, który cieszy się dużym zainteresowaniem płci przeciwnej.

Zobacz także: Masz te cechy? Według mężczyzn jesteś idealną kandydatką na żonę

Kobiety o takim wyglądzie mają mniejsze szanse na ślub niż inne 

Jest taki typ kobiecej urody, który uznawany jest za bardzo seksowny. Z pewnością są to piękne panie, jednak okazuje się, że mężczyźni nie traktują ich poważnie. 

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie "British Journal of Psychology". Wykazały one, że kobiety, które posiadają typ urody Angeliny Jolie, nie mają zbyt wielu szans, żeby stanąć na ślubnym kobiercu.

Chodzi o panie, które mają delikatną linię szczęki, pełne policzki, duże oczy i ponętne usta. Jest to oczywiście bardzo seksowny typ urody. Panowie jednak nie widzą w takich kobietach kandydatek na żonę. Wolą z nimi flirtować i przejść przelotny romans. 

Zdaniem naukowców mężczyźni uważają, że tego typu kobiety bywają niewierne i chętnie romansują z innymi. Dlatego też boją się ustatkować u ich boku. Jakie panie budzą ich większe zaufanie? Zobaczcie poniżej. 

Zobacz także: Te rzeczy w kobiecym wyglądzie najbardziej odpychają mężczyzn. Na pierwszym miejscu mocna opalenizna

Angelina Jolie

Jakie kobiety nadają się na żonę? 

Jakie kobiety zatem nadają się do tego, żeby być partnerką życiową? Również tu naukowcy znaleźli przykład z show-biznesu. Co ciekawe, za wzór postawili największą rywalkę Jolie, czyli Jennifer Aniston. 

Jennifer Aniston ma raczej prostokątną twarz i cienkie usta, co sprawia, że wygląda bardziej męsko niż Angelina Jolie. Do pewnego stopnia to wydaje się spójne z rolami Jennifer Aniston w komediach romantycznych – nie jest ekstremalnie kobieca tak jak inne aktorki albo modelki, zatem zarówno kobiety jak i mężczyźni postrzegają ją jako bardziej godną zaufania i lepszą kandydatkę do długotrwałych związków - wyjaśnił jeden z autorów publikacji, Anthony C. Little z University of Sterling.

Trzeba przyznać, że te badania są zaskakujące. Zwłaszcza że obie aktorki mają zjawiskową urodę. 

Zobacz także: Po czym poznać idealną kandydatkę na żonę? Wyróżnia ją ten szczegół

Źródło: papilot.pl