Zamknij

Kate i William zwlekali z ogłoszeniem zaręczyn. Tuż po nich otrzymali przykrą wiadomość

20.01.2021 10:03
Księżna Kate w niebieskiej sukience i książę William w garniturze podczas ogłaszania zaręczyn
fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Zaręczyny powinny być szczęśliwym momentem w życiu zakochanych. W przypadku Kate i Williama niestety było inaczej. Dlaczego zwlekali z ich ogłoszeniem?

Kate i William długo czekali na swoje zaręczyny. Poznali się w 2001 roku i dopiero po 9 latach książę postanowił oświadczyć się swojej ukochanej. W tym celu w październiku 2010 roku zabrał ją na wakacje do Kenii. To właśnie tam zapytał Kate, czy zostanie jego żoną. Szczęśliwi zakochani pod koniec miesiąca wrócili do Wielkiej Brytanii z planem podzielenia się ze światem radosną nowiną. Niestety nie było im to dane. Dowiedzieli się bowiem, że w rodzinie Middletonów wydarzyło się coś złego. W związku z tym oficjalne ogłoszenie zaręczyn zostało odroczone w czasie.

Zobacz także: Na Williama po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o jej pierścionek

Kate i William zwlekali z ogłoszeniem zaręczyn. Stało się coś złego

Kate Nicholl w swojej książce "Kate: The Future Queen" wspomina jedną z trudniejszych chwil w związku księżnej i księcia Cambridge. Okazuje się, że Kate i William tuż po powrocie z "zaręczynowych wakacji" otrzymali przykrą wiadomość.

2 listopada zmarł ukochany dziadek Kate, Peter. Cała rodzina Middletonów pogrążyła się w żałobie, a sama Kate nie mogła przeboleć, że nie zdążyła poinformować go o swoich zaręczynach z księciem. 

Kate była bardzo smutna. Nie zdążyła powiedzieć dziadkowi, że jest zaręczona z Williamem. Wiedziała, że byłby zachwycony tą wiadomością - opowiedziała autorka książki w rozmowie z "The Mirror". 

Uroczystości pogrzebowe sprawiły, że para musiała poczekać z oficjalnym ogłoszeniem zaręczyn. Ostatecznie wystąpili przed mediami 16 listopada 2010 roku. Wówczas Kate pochwaliła się okazałym pierścionkiem, który wcześniej należał do matki Williama - księżnej Diany. 

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy Diany wzbudził kontrowersje. Jej wybór zirytował królową

Kate i William - historia związku

Kate i William poznali się w 2001 roku na Uniwersytecie St. Andrews. O ich związku krążyły różne plotki, w tym takie, że w 2007 roku się rozstali. Przez te wszystkie lata panna Middleton była jednak wielokrotnie widziana u boku księcia. Towarzyszyła mu m.in. podczas zakończenia szkoły wojskowej. Była obecna także na rodzinnych polowaniach i uroczystościach. 

Nie wiadomo, czy ich relacja miała przerwy. Pewne jest jednak to, że w 2010 roku książę postanowił poprosić swoją wybrankę o rękę. 16 listopada się zaręczyli i rozpoczęli przygotowania do ślubu, który miał miejsce 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. 

Zobacz także: Ten element na ślubie miały królowa, Diana i Kate. To tradycja w rodzinie królewskiej

Niektóre pierścionki zaręczynowe gwiazd aż zapierają nam dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że kobiety na całym świecie chcą mieć identyczne.

Stylzycia.radiozet.pl/Mirror.co.uk/Marieclaire.com