Zamknij

To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

26.11.2020 09:58
Diana Spencer w niebieskim komplecie i książę Karol w garniturze ogłaszają swoje zaręczyny
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

O tym, że książę Karol nie chciał wziąć ślubu z Dianą, wiemy nie od dziś. Kto zatem sprawił, że następca tronu postanowił oświadczyć się pannie Spencer?

Od dawna wiadomo, że małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany nie wzięło się z miłości, a już na pewno nie tej odwzajemnionej. Następca tronu musiał się ożenić, a królowa w tamtych czasach nie wyrażała zgody na jego związek z Kamilą. Co jednak ostatecznie sprawiło, że Karol postanowił oświadczyć się Dianie? Okazuje się, że do tego kroku zmusiła go intryga jednego z członków rodziny królewskiej. Co ciekawe, tym razem nie przyczyniła się do tego królowa Elżbieta. Kto tak naprawdę zdecydował o ślubie Diany i Karola? 

Zobacz także: To nie Diana miała zostać żoną Karola. Nie uwierzycie, z kim spotykał się przed nią

Karol nie chciał oświadczyć się Dianie. Kto zdecydował, że wezmą ślub?

Księżna Diana i książę Karol poznali się w 1977 roku, jednak dopiero trzy lata później ich związek nabrał rozpędu. Wszystko dlatego, że następca tronu otrzymał... list od swojego ojca!

Jak informuje biografka rodziny królewskiej, Penny Junior, to właśnie książę Filip zmusił syna do oświadczyn. W 1980 roku wysłał mu list, w którym miał podkreślić, że Karol powinien jak najszybciej podarować Dianie pierścionek zaręczynowy.

Ten list przelał czarę goryczy. Karol od dłuższego czasu czuł bowiem presję ze strony rodziny. Tym samym postanowił jak najszybciej się ustatkować, a Diana akurat była pod ręką. Książę zaprosił ją na spotkanie z rodziną, podczas którego Diana przeszła test Balmoral i oświadczył jej się 6 lutego 1981 roku. Kilka miesięcy później wzięli ślub.

Okazuje się zatem, że to książę Filip i... czysty przypadek zadecydowały o ślubie Diany i Karola. Do dziś wszyscy żałują, że nie była to szczera miłość.

Zobacz także: To był największy problem w małżeństwie Diany i Karola. Nie chodzi o Kamilę

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!