Zamknij

Karol dał Kamili okazały pierścionek zaręczynowy. To najcenniejszy klejnot w rodzinie

11.03.2021 10:28

Karol wiele lat czekał na moment, gdy będzie mógł oświadczyć się Kamili. Gdy już doszło do ich zaręczyn, podarował jej naprawdę okazały pierścionek.

Książę Karol w garniturze i księżna Kamila w białym kostiumie i kapeluszu po swoim ślubie
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Związek Karola i Kamili dziś przypomina historię z bajki. Choć w młodości nie mogli być razem, po śmierci Diany królowa wyraziła zgodę na ich małżeństwo. W lutym 2005 roku oficjalnie ogłoszono ich zaręczyny. Z tej okazji Karol postanowił sprawić swojej wybrance wyjątkowy prezent. Okazuje się, że książę podarował Kamili naprawdę cenny pierścionek zaręczynowy. Według niektórych jest to jeden z najokazalszych klejnotów tego typu w rodzinie królewskiej. Poznajcie historię tej zjawiskowej błyskotki.

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy Diany wzbudził kontrowersje. Jej wybór zirytował królową

Karol dał Kamili najcenniejszy pierścionek zaręczynowy rodziny królewskiej

Te zaręczyny były długo wyczekiwane nie tylko przez samych zakochanych, ale też poddanych brytyjskiej rodziny królewskiej. O miłości Karola i Kamili wszyscy wiedzieli bowiem od dawna.

Ostatecznie doszło do nich w lutym 2005 roku. Wówczas książę postanowił podarować ukochanej wyjątkowy pierścionek. 

Klejnot, który otrzymała przyszła księżna Kornwalii, w przeszłości należał do królowej matki. Choć nie był wówczas pierścionkiem zaręczynowym, to jeden z najcenniejszych brylantów z kolekcji Elżbiety Bowes-Lyon. 

Ogromny diament osadzony na grubej obrączce robi wrażenie. Dzięki swojej geometrycznej konstrukcji utrzymany jest w stylu art deco. Idealnie pasuje do wybranki księcia. 

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda pierścionek zaręczynowy księżnej Kamili.

Zobacz także: Na Williama po zaręczynach z Kate spadła fala krytyki. Poszło o jej pierścionek

PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS
PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Ślub Karola i Kamili

Choć Diana zmarła w 1997 roku, Karol długo czekał z oświadczeniem się swojej największej miłości. Ostatecznie królowa Elżbieta, która dawniej była niechętna jego relacji z Kamilą, wyraziła zgodę na ich ślub.

Karol i Kamila pobrali się 9 kwietnia 2005 roku w ratuszu Windsor Guildhall. Był to ślub cywilny, podczas którego obecne były dzieci pary z poprzednich małżeństw - książę William i książę Harry oraz Tom Parker Bowles i Laura Parker Bowles. 

Zobacz także: Tajemnica pierścionka zaręczynowego Meghan Markle. Harry zdobył się na wzruszający gest

loader

Niektóre pierścionki zaręczynowe gwiazd aż zapierają nam dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że kobiety na całym świecie chcą mieć identyczne.

Źródło: Vogue.pl