Zamknij

Nie bierz ślubu, jeżeli nie jesteś gotowa na te 3 rzeczy. Inaczej to się nie uda

29.10.2020 12:29
Para młoda ubrana w rustykalnym stylu
fot. Shutterstock

Po czym poznać, czy jesteś gotowy na ślub? Nie powinieneś go brać, jeżeli nie kontrolujesz tych 3 rzeczy.

Dla większości z nas decyzja o kolejnym kroku w związku, jakim jest ślub, nie jest decyzją łatwą. Przede wszystkim dlatego, że wiemy, iż zazwyczaj jest to decyzja na całe życie, która wiąże się z wieloma konsekwencjami. Dlatego też nie każdy jest w stanie się ustatkować. A co, jeżeli chcesz wziąć ślub z ukochaną osobą, jednak nie jesteś przekonana, czy jesteś już na to gotowa? Okazuje się, że są 3 rzeczy, które należy sprawdzić przed decyzją o ślubie, żeby nie popełnić błędu. Podpowiadamy, co powinnaś kontrolować, zanim postanowisz ustatkować się w związku.

Zobacz także: Na to zwracają uwagę faceci, gdy... poszukują żony! Czym charakteryzują się idealne kandydatki? 

Jesteś gotowa na ślub? Nie, jeżeli nie kontrolujesz tych 3 rzeczy

Nie ma złotej zasady, która wskazywałaby na to, co sprawia, że małżeństwo jest udane. Okazuje się jednak, że są takie kwestie, które wpływają, że związek po ślubie przestaje być udany.

Dlatego też portal "Your Tango" twierdzi, że jeżeli nie kontrolujesz w swoim życiu tych 3 rzeczy, nie jesteś gotowa na ślub.

1. Nie kontrolujesz pieniędzy

Jeżeli nie jesteś w stanie ogarnąć swojego budżetu, tym bardziej nie poradzisz sobie z ogarnianiem finansów w małżeństwie. Oczywiście możesz to zrzucić na swojego partnera, w tym momencie jednak może pojawić się inny problem - on zacznie cię rozliczać. A tam, gdzie pojawiają się różnice w podejściu do pieniądza, tam kończy się małżeństwo. To właśnie finanse są bowiem pierwszym argumentem w małżeńskich kłótniach. 

2. Nie potrafisz spokojnie rozmawiać

Zawsze podchodzisz do rozmów z innymi emocjonalnie, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się tematy bliskie twojemu sercu? W związku będzie ich bez liku! A emocjonalne podchodzenie do sprawy i brak umiejętności chodzenia na kompromis mogą sprawić, że nie będziesz w stanie dogadać się z partnerem. Najpierw naucz się panować nad emocjami, a dopiero później decyduj na ślub. 

3. Różnicie się w wierzeniach

Niektórzy twierdzą, że związki oparte na wierze mają solidne fundamenty. Naszym zdaniem wszystko zależy przede wszystkim od partnerów. Nie da się jednak ukryć, że warto, żebyście mieli podobne podejście do wiary. Jeżeli ty jesteś osobą bardzo wierzącą, a twój partner ateistą, w związku pojawią się problemy nie do przeskoczenia, np. kwestie związane z dziećmi. I nie chodzi o to, czy jesteś katoliczką, a on protestantem. Chodzi wyłącznie o podejście do wiary i połączenie dusz. 

Zobacz także: Pary młode i branża weselna o nowych obostrzeniach. "Najpiękniejszy dzień w życiu zamienia się w najgorszy koszmar" 

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!